Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A bérszámfejtő (k9) programok...

A bérszámfejtő (k9) programok pontosan hogy számolnak?

Figyelt kérdés

a neten több online bérkalkulátorban kiszámoltam hogy havi x ft bruttó fizetés mennyi lenne nettóba. mindegyiknél ugyanarra az eredményre jutottam.

viszont munkahelyemen még sose sikerült annyi pénzt kapnom mint amennyit a bérkalkulátorral számolok. általában 5-10 ezerrel kapok kevesebbet nettóba.

a munkaszerződésemben havi bruttó x ft szerepel de ezt nem tudom hogy 20 vagy esetleg 22 munkanapos hónapra van?

a bérszámfejtőm szerint minden rendben van. most ki hibázik?mit tehetek?


2011. máj. 3. 14:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha havi fix-es vagy és nem órabéres, vagy teljesítmény béres, akkor teljesen mindegy, hogy az adott hónapban mennyi nap a kötelezően ledolgozandó munkanap. Csak úgy tudod az eltérést megállapítani, ha a kapott bérjegyzéked egyes tételeit összehasonlítod azokkal a tételekkel, amelyek az általad használt progival kiszámolásra kerültek. Akkor kiderülhet, hogy a levont SZJA, vagy a levont járuléknál van-e az eltérés.

Amennyiben az SZJA, akkor még mindig kérdés, hogy az alkalmazotti kedvezmény, családi kedvezmény soron van-e eltérés. Ha ezek is egyeznek, akkor valamelyik progi nem a szabályok szerint számol.

Törvény szerint: havi bruttó bér felszorozva 12 hónapra (egy évre), ennek az adója éves szinten(persze a szuperbruttót sem szabad elfeledni) és visszaosztva egy hóra. Majd ebből jönnek le a kedvezmények, és csak a maradékot vonhatja le. Elég bonyolult, az biztos, hogy amennyiben rosszul vonnak, év végén, mint önadózó visszakapod.

2011. máj. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!