27 hetes terhes vagyok. Június 30-án megszűnt a munkavuszonyom. Úgy olvastam, hogy a csed akkor is jár ha a szülést megelőző 42 napin belül szünik meg a biztosítás. Tényleg így van?

Figyelt kérdés
A jővőben van olyan lehetőségem, hogy néha napi bejelentéssel dolgoztak. Ebben az esetben a 42 napot mikortól kell számolni? Illetve ez beleszámít e a biztosítási időbe?
2016. júl. 5. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Már korábban tp-re kellett volna menned, ha határozott idejű volt a szerződés, akkor nincs mit tenni, ha meg terhesség alatt rúgtak ki határozatlan idejűvel, akkor beperelheted őket.
2016. júl. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom. Nem is ez a kérdésem, hanem hogy amit fent leírtam az érvényben van e?
2016. júl. 5. 15:13
 3/5 anonim ***** válasza:
A 42 napos szabály él, de az alatt nem vagy biztosított. És gyedre nem leszel jogosult.
2016. júl. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

jól hallottad, de rád ez nem fog vonatkozni, a napi nem számít biztosítási jogviszonynak, így a 42 nap az júli 1.-én indult.

koraszülött meg ne legyen emiatt. de a munkanélküli biztosított jogviszonynak számít amit kapsz ellátást, ha jogosult vagy rá, akkor megéri kihasználni. érdemes úgy, hogy szüléskor is kapj pénzt és akkor gyedre is jogosult leszel, igaz csak minimálbér után

2016. júl. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. júl. 5. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!