Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megmondjam, hogy nem bulimiás...

Megmondjam, hogy nem bulimiás vagyok, hanem terhes?

Figyelt kérdés

7 hetes terhes vagyok. Semmilyen tünetem nincs, csak néha hányok, de ez sem olyan, hogy félnapokat a fürdőben töltök.

Viszont most a szüleimnél vagyok (nincs több vizsgám, a barátom 2 hétig külföldön van, addig eljöttem meglátogatni őket) és anya úgy hiszi, hogy újra bulimiás lettem... Azt mondja, hogy hallott ma reggel is a fürdőben, és a férje is megjegyezte, hogy a tegnapi vacsora közben elég gyorsan pattantam fel az asztaltól. Szóval most úgy figyelnek, mintha egy ügyetlen kisgyerek lennék.


Szeretném elmondani, de úgy beszéltük, hogy majd a 12. hét után mondjuk el közösen, az egész családnak. Csak elég kellemetlen ez így...


2016. jún. 8. 15:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Én első körben gyomorrontásra vagy vírusra hivatkoznék, mondjuk ezt két hétig nehéz lesz tartani.
2016. jún. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Mondd el hamarabb. Szerintem nem gond ha a közeli családod tudja, legalább megnyugszanak és te sem idegeskedsz fölöslegesen az aggódásuk miatt.
2016. jún. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem édesanyádéknak elmondhatod a 12-ik 7 előtt. Azt inkább a "nagyközönségnek" szokták fenntartani, mint intervallumot.

Legalább ők nem gyanakodnak rád, esetleg te sem fogsz stresszelni, hogy hogy is titkold, ha hányni kell menni. Tapasztalatom, hogy néha a legváratlanabb helyzetekben érzed, h kell. Nem hinném, hogy a párod ne értené meg, hogy elmondtad.

Egyébként gratulálok :)

2016. jún. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
Közvetlen családnak elmondhatod hamarabb is, főleg ha már így alakult, az a 12 hét a tágabb ismeretségi, rokoni körre szokott vonatkozni.
2016. jún. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Vagy mondhatod nekik azt, hogy "majd máskor elmondom"
2016. jún. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nagyon maximum anyának mondanám meg, mert azért szeretnék majd "nagy bejelentést" is, szóval nem szeretném, ha ilyen hétköznapi módon tudná meg az egész család.
2016. jún. 8. 15:56
 7/15 anonim ***** válasza:
41%
tehát egyetemre jársz és még csak barátod van.hááát attól függ mennyi ideje vagytok együtt,mert ha nem olyan rég lehet hogy nem is fognak örülni a bejelentésnek sem (szülője válogatja)
2016. jún. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

Ilyenkor szoktuk azt mondani, amikor próbálják kitalálni hogy mi az igazság, de persze nem sikerül:

"Még kettőt találgathatsz!"

Ezek után édesanyád vagy rájön magától és akkor nem az van, hogy te árultad el idő előtt, vagy meghagyod őket a vírusos gyomor rontás hitben!

2016. jún. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
* vírusos influenza (=és nem vírusos gyomor rontás!)
2016. jún. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
Eszükbe sem jut, hogy terhes vagy, miért gondolnak egyből bulímiára?
2016. jún. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!