Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyit kapok terhesség alatt?

Mennyit kapok terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Tervezzük a babát lassan a párommal. 25 évesek vagyunk és 10 éve vagyunk együtt. Neten olvasgattam, hogy és mint vannak ilyenkor az anyagiak, de annyira "kínai". Anyukám mesélt, de 25 éve azért más volt...

Szeretnék minél tovább dologzni majd, mivel ülő munkát végzek. A terhesség alatt és után pontosan milyen sorrendben mennyi ideig és mennyi pénzt is kapok majd? Van hitelünk sajnos így félve vágunk neki, de csak 1 gyereket szeretnénk mert 25 évre szól a hitel.

bruttó 150.000 ft-ot keresek és 5 éve van munkaviszonyom, valamint biztosítva is vagyok. Leírnátok, hogy most ez hogyan is van?

Köszönöm!


2016. júl. 5. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt semmit, kivéve a 91. naptól a családi adókedvezményt a magzatra (10e Ft nettó). Minden egyéb juttatás a szülési szabadság megkezdését követően jár, amit leghamarabb a kiírt dátumot megelőzően 28 nappal, legkésőbb a szülés tényleges dátumával lehet megkezdeni.
2016. júl. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Az Oep honlapján egyértelműen le van írvw minden.
2016. júl. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"valamint biztosítva is vagyok" :D maga a munkaviszonytól vagy biztosított, az nem egy külön dolog :D


ha úgy ítéli meg az orvosod, hogy nem dolgozhatsz terhesen, akkor tp, az a fizud 70%.

majd csed, 160 napig, onnan gyed, a kicsi 2 éves koráig. ezek a fizu 70%-a, egyikből 15%-ot vonnak, másikból 15 és 10%-ot.

a kicsi 2 és 3 éves kora között van a gyes, ami 25.000.-, ez már segély.

emellé családi pótlék, ami 21 éves koráig jár max.

plusz családi adókedvezmény, ami egy gyerek után havi 10.000.- összegben lehet adót levonni, tehát a nettó béred nő ezzel, már a terhesség 90. napjától.


én is br 150-et keresek, most fogok szülni, én azt számoltam, hogy 130.000.- körül fogok kapni 2 csp-vel és 2 adókedvezménnyel együtt.

2016. júl. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy elméletben nem külön dolog, de gyakorlatban elég sokszor előfordul, hogy be van jelentve a dolgozó, de nem fizetik utána a járulékokat.
2016. júl. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
a csed és a gyed a nettó vagy a bruttó fizu 70%-a?
2016. júl. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nem jól írtam, bocsánat, a tp 60%, de gondolom ezt tudod :)


egyébként nem elméleti ez a biztosított dolog, azért mindenki csak tud róla, hogy be van-e jelentve. ha meg nem és fizeti maga után a tb-t, akkor meg nem lesz biztosított.

szóval együtt van az, de akkor azt írom, hogy a bejelentéstől lesz valaki biztosított :)


utolsó, természetesen minden bruttó, brbér 70%-a a csed és gyed és természetesen netto-t kapsz készhez.

2016. júl. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Köszönöm szépen! :)
2016. júl. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

volt keveredés a munkahelyemen régebben...és 3 hónapig nem fizették utánam a tb-t...mentem dokihoz és piros voltam.

25 ezer ft...azért az elég vicces összeg.

Akkor azzal kell számolnom, hogy 2 éves korában mindenképp vissza kell mennem dolgozni, az a 25.000 Ft vicces összeg. nagyon remélem, hogy nem lesz gond és minél tovább tudok dolgozni.

2016. júl. 7. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!