Táppénz alatt kirughat?

Figyelt kérdés
Tegnap óta táppénzen vagyok veszélyeztetett terhesség miatt leadtam a papírom a főnökömnek erre ő ma kipostazott nekem egy felmondo levelet amiben az áll hogy július 9-től rendes felmondással elkuld.

2016. jún. 10. 18:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. jún. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem. A kipostázott levéllel azért el kellene menni ügyvédhez, hogy kell-e bárhová is bejelentést tenned ilyenkor. Orvosi leletek vannak a terhesség megállapításáról?
2016. jún. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mióta dolgozol ott? Milyen szerződéssel? Ennyibol nem lehet válaszolni. Kevés az információ
2016. jún. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Egy valami kimaradt. Ez csak akkor igaz, ha nem próbaidőb vagy még. Próbaidő alatt kirúghatnak.
2016. jún. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen vannak, tegnap adtam le a főnokomnek a tp-es papírt erre ő meg ezt csinálja, ez a levél nem a szekhelyrol jött ahol az iroda van ezt ő írta gyorsan és küldte ki, jovoheten megyek ügyvédhez
2016. jún. 10. 18:25
 6/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat elfelejtettem, egy éve vagyok határozatlan idejű a szerződésem
2016. jún. 10. 18:26
 7/13 Bella169 ***** válasza:

Ha már nem vagy próbaidőn és határozatlan idejű a szerződésed akkor védett vagy, tehát nem rúghat ki. Ha munkaügyi bíróságra kerül az ügy a te javadra fognak dönteni és visszaállítják a szerződést.

Menj azért el ügyvédhez mert ha ügyvédtől megy a levél akkor nem tudnak vele mint kezdeni. Te meg ne hagyd magad meggyőzni és olyanba se menj bele, hogy írjatok alá közös megegyezést. Viszont minél hamarabb lépj.

2016. jún. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. jún. 10. 19:00
 9/13 anonim ***** válasza:

Semmiféleképpen!!!!! Ne hagyd magad! És ne félj a munkaügyi bíróságtól, én már voltam és nem harapnak :)

Max gyes után nem oda fogsz visszamenni dolgozni.

2016. jún. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát ezekutan nem is szeretnék, csak most addig nem kapok táppénzt, leadtam neki az első papírt de a többit nem tudom hova adjam mert ezt a boltot atvette más ő meg nem adja meg a könyvelő elérhetoseget, de ezt is el fogom mondani az ügyvédnek
2016. jún. 10. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!