Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Az egyetemista gyedhez kell...

Az egyetemista gyedhez kell munkaviszony?

Figyelt kérdés
Szeptemberben születik meg a kislányunk, ez év márciusáig volt jogviszonyom az egyetemmel (előtte jópár félévet végigvittem). Amikor megérdeklődtem, hogy akkor kb. mennyi összegre számíthatok, az OEP-nél nekem állt egy nő, hogy az egyetemista gyedhez kell a 180 napos jogviszony mellé 180 napos munka jogviszony is - nappali tagozaton voltam, nyilván csak diákmunkára lettem bejelentve a cégnél, ahol dolgoztam (nem mellesleg 9 hónapot).
2016. júl. 6. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell.

Amit ő akart az a sima gyed. Mert ugye a gyedbe bele lehet számítani 180 napot a tanulmányokból.

2016. júl. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy az összege fix:

"A diplomás gyed havi összege:


a felsőfokú alapképzésben, felsőfokú szakképzésben vagy felsőoktatási szakképzésben, valamint a szakirányú továbbképzésben részt vevő hallgató esetén a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér (2016-ban: 111.000,-Ft) 70 %-a,


a mesterképzésben, egységes, osztatlan képzésben vagy doktori képzésben részt vevő hallgató esetén a jogosultság kezdő napján érvényes garantált bérminimum (2016-ban: 129.000,-Ft) 70 %-a."

2016. júl. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Diplomás gyedre jogosult leszel.
2016. júl. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kicsit megijesztett a nő, annyira nem volt vicces a helyzet, mert ő eléggé bizonygatta, h nekem nem jár semmi...
2016. júl. 6. 12:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"II. Hallgatói jogviszony alapján gyed-re jogosultság (diplomás gyed)


2014. január 1-jétől kiegészült a gyermekgondozási díjra jogosultak köre a felsőoktatási intézmény nappali tagozatos hallgatóival. Ők a 2013. december 31-ét követően született gyermekük után az úgynevezett „diplomás gyed”-re lehetnek jogosultak.


Diplomás gyed-re az a 2013. december 31-ét követően született gyermek édesanyja (szülő nő) jogosult, aki az alábbi 1.-6. pontokban felsorolt valamennyi feltételnek megfelel:


1. a fent leírt általános szabályok szerint gyermekgondozási díjra nem jogosult, (például, mert nem biztosított, vagy biztosított, de a biztosítási jogviszonya alapján nem jogosult a gyermekgondozási díjra, mert a szülést megelőző 2 éven belül nem rendelkezik legalább 365 napi előzetes biztosítási idővel),


2. a gyermeke születését megelőző két éven belül államilag elismert felsőoktatási intézményben magyar nyelvű nappali képzésben legalább két félév aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkezik, azzal, hogy egy félévre csak egy aktív hallgatói jogviszony vehető figyelembe. Két aktív félév megállapításához a gyermek születését megelőző két éven belüli aktív félévekben összesen 260 naptári napi hallgatói jogviszonnyal kell rendelkezni.


3. a gyermeke a hallgatói jogviszony fennállása alatt vagy a hallgatói jogviszony szünetelését, illetve megszűnését követő 1 éven belül születik,


4. a gyermeket saját háztartásában neveli,


5. magyar állampolgár vagy másik EGT tagállam állampolgára, és


6. a szülés időpontjában rendelkezik magyarországi bejelentett lakóhellyel."


Biztos, hogy összekeverte a dolgokat.

2016. júl. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Diplomás gyedre jogosult leszel, mivel nappalin tanultál és a tanulmányok megszűnése után 1 éven belül szülsz.

Viszont, csak a baba 1 éves koráig kapod, utána gyest kapsz a gyerek 3 éves koráig. Itt részletesen leírnak mindent: [link] jogviszony alapj%C3%A1n ig%C3%A9nyelt gyermekgondoz%C3%A1si d%C3%ADj ir%C3%A1nti k%C3%A9relem beny%C3%BAjt%C3%A1sa

2016. júl. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az OEP-es nő valóban tévesen informált. A diplomás gye járni fog neked. Az viszont csak a gyerek 1 éves koráig jár, utána csak gyest kapsz. Viszont ha az apukának van bejelentett állása, és jogosult gyedre, akkor fél éves koról mehet ő is gyedre a munka mellett.
2016. júl. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!