Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ebben az esetben jár a tgyás?

Ebben az esetben jár a tgyás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom, hogy akkor jár tgyás, ha a szülés előtti 2 évben minimum egy évnek megfelelő munkaviszonnyal rendelkezem, ha nincs meg, akkor gyes jár. Nos, én tavaly 2014 októbertől 2015 augusztusig napi 2 órás bejelentéssel dolgoztam. 2015 szeptembertől decemberig 8 órás munkaviszonyom volt (4 hónap). De sajnos nem véglegesítettek. Most kezdtem el dolgozni egy cégnél, ahol a munkaszerződésben 30 nap próbaidő van kikötve. Ez a próbaidő már letelt, ez a 2. hónapom. A kérdésem 2 részből állna: a kikötött próbaidő letelt, ha most terhes lennék, akkor felmondhat nekem a munkáltató? Úgy tudom, hogy csak próbaidő alatt rúghatnak ki emiatt. A másik kérdésem, hogy nyilván a napi 2 órás bejelentés nem számít, viszont 14-15 hónap jogviszonyom lenne szülés előtt mindent összevetve (a mostani, illetve az előző 4 hónap). Ebben az esetben már jár a tgyás, jól tudom?

2016. júl. 6. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Szülésig ha van 365napod,és aznap is munkáltatod,vagy munkanélküli ellátásod,akkor csed jár. Ki nem rúgtat próbaidő után közös megegyezéssel. Azonnalival szerintem igen,és hát ugye bármi indokot mondhat,bár beperelni be lehet.
2016. júl. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem rughat ki es a 2 oras bejelentes is biztositotti idonek szamit egyebkent...de ugye anelkul is meg lesz a 365 napod...a csed (tgyas) osszeget pedig csak az uj jogviszonyodbol szamoljak majd.
2016. júl. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Én azt hittem, hogy csak a 8 órás jogviszony számít, de így akkor tuti meglesz a 365 nap :) csak ugye azon gondolkodtam, hogy általában 3 hónap a próbaidő, itt a szerződésben 1 hónap szerepel. És ugye próbaidő után nem rúghatnak ki, ha terhes vagyok. Vagy erre is szoktak kiskaput használni? Illetve, a tgyás számításánál azt az összeget nézik, ami a szerződésben szerepel (bruttó 111.000 Ft) vagy azt, amit túlórákkal megkeresek, és ténylegesen utalnak nekem?
2016. júl. 7. 08:44
 4/6 anonim ***** válasza:
minden olyan jövedelem számít, ami után pénzbeni egészségbiztosítási járulékot fizetsz, így a túlóra pénz is...a szülés időpontjától visszafelé vett 3. hónap utolsó napjától néznek 180 napnyi jövedelmet, és abból vonnak egy naptári napi átlagot. annak a 70%-a lesz (bruttóban) az ellátás....és nem rúghatnak ki, erre nincs kiskapu, azonnali hatállyal sem, sehogy, ha bejelented a munkáltató felé a terhességed.
2016. júl. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jajjjjj, nagyon szépen köszönöm! Ez nagyon jó hír! :) mármint a szülés előtti 3. hónap utolsó napjától visszafelé nézik a 180 napot?
2016. júl. 8. 15:58
 6/6 anonim ***** válasza:
igen. Tehát ha pl október 14-re van valaki kiírva akkor július 31-től visszafelé 180 nap
2016. júl. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!