Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Július 15-én megszűnik a...

Július 15-én megszűnik a munkaviszonyom, decemberben szülök és kb.60 napra van álláskeresésim. Hogyan jobb? Többi lent.

Figyelt kérdés
1. ) vállalkozó ismerősnél bejelentenek minimálbérre novemberig, aztán álláskeresési és csed és gyed vagy 2. ) augusztus 31-ig semmi, aztán fizetem novemberig magam után az egészségbiztosítást és álláskeresési és csed és gyed?

2016. júl. 12. 07:44
 1/4 anonim ***** válasza:

2-es.

A büntetés nagyobb lenne, mint amit nyertek. Meg eleve a minimálbér után fizetendő sok.

2016. júl. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a vállalkozó ismerős bejelent, akkor az azután fizetendő adót és járulékokat gondolom nektek kellene fizetni. Ez azért nem kis összeg. Akkor már jobb, ha inkább csak a szülés előtt jelentkezel be álláskeresésire. A csed/gyed összegét nem befolyásolja, mindkét esetben a minimálbér alapján lenne megállapítva.

Amúgy meg a gyedet majd apuka is igényelheti munka mellett, ha jogosult rá, ha jobb a jövedelme a minimálbérnél, akkor jobban megérné.

2016. júl. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

2013-ban nekem úgy volt, hogy április 30-án járt le a szerződésem, szept. 10-re voltam kiírva. Május 2-tól június 30-ig munkanélkülin voltam, július 1-31-ig egy irodàban bejelentve (fizettem magam utàn a járulékot a 'munkáltatónak'), aztán augusztus 1-től ismét munkanélküli. Szept. 2-án szültem, még biztosított voltam. (A munkaügyis nővel kalkulàltuk ki ezeket)

Így kaptam TGYÁST és GYED-et is

2016. júl. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megerősítést.

Július 15-ig van a szerződés. Elég, ha augusztus 30-cal kezdem fizetni és bejelenteni a 16T1011-en a nav-nak az egészségbiztosítást? 45 napig ellátnak nélküle is? 45 napnál hosszabb volt a szerződésem.

2016. júl. 12. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!