Reginaandrea kérdése:

27 hetes kismama vagyok. Angliában joogosult vagyok a maternity allowance-ra, viszont ugy néz ki hogy szülni haza megyek Magyarországra. Akkor is kapom innen a maternityt? Vagy csak ha itt szülök?

Figyelt kérdés
Ha kaphatom akkor milyen papirok szükségesek hozzá, és hol tudom beszerezni őket? Otthonról nem tudom már elintézni a papir munkát igaz?
2016. júl. 14. 01:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Érdemes erről GP-t megkérdezni.
2016. júl. 14. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
A munkáltatód intézi, neked csak egy levelet kell írni nekik, hogy meddig szeretnél dolgozni. Már lassan le is kéne adnod, a MATB1 nyomtatvánnyal együtt, amit a védőnőtől kaptál. Senki nem fogja kérdezni, hogy hol fogsz szülni, ez jár neked, ha doogozol.
2016. júl. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

tatutory Maternity Pay (SMP)

If you work for a UK employer in the European Economic Area (EEA) or Switzerland, you can get SMP as long as you’re eligible.


If you work in a different country, you can still get SMP as long as your employer pays UK National Insurance contributions for you.


Talk to your employer about claiming SMP.


Maternity Allowance

If you can’t get SMP, you might be eligible for Maternity Allowance.


If you’re eligible, you can get Maternity Allowance in an EEA country or Switzerland.


You may also be able to claim it in:


Barbados

Bosnia and Herzegovina

Israel

Channel Islands

Kosovo

Montenegro

Serbia

Turkey

Macedonia

Ask your local Jobcentre Plus for more information.

2016. júl. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
bocsi az lemaradt, hogy nem mert nem ott dolgozol (Magyarországon) neki ahol vagy. Tehát ha UK-ban dolgozol a cégnek és te Magyarországon élsz miközben ezt a pénzt fizetik neked és észreveszik benefit fraud (csalás) követsz el és ha szerencséd van csak vissza fizettetik veled a pénzt ha nincsen akkor börtön is lehet a vége
2016. júl. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!