Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jár nekem a CSED? Vagy egyéb...

Jár nekem a CSED? Vagy egyéb más 'támogatás'?

Figyelt kérdés

2012 szept-2016 febr között nappali tagozatos diák voltam,de várandós lettem. Így 2016-17-es tanévre csúszott az érettségi, amit esti gimiben fogok elvégezni.

OEP-en a csed-ről ezt találtam:


A csecsemőgondozási díjra való jogosultsághoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási időbe az alábbi időtartamokat is be kell számítani:


-a közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideje folytatott tanulmányok idejéből 180 napot


Nem igazán értem. Segítenétek?


A párommal együtt élünk,az eljegyzést augusztusra, az esküvőt jövőre tervezzük.


2016. júl. 14. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Csed és gyed egyik feltétele a szülést megelőző 2 évben legalább 365 nap biztosítási jogviszony ( tehát elég akár 185 nap munkaviszony + 180 nap suli)

Másik meg a szüléskor is fennálló biztosítási jogviszony.


Mivel te még nem dolgoztál, ezekre nem vagy jogosult.

Csak gyest és családi pótlékot igényelhetsz (kb havi 38000 ft).

És szülés után a párod érvényesíthet havi 10000 ft adókedvezményt a munkahelyén.

2016. júl. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. júl. 14. 18:56
 3/6 A kérdező kommentje:
Még egy annyi, hogy a diákmunka az akkor nem számít bele,ugye?
2016. júl. 14. 18:58
 4/6 anonim ***** válasza:
nem, a diákmunka nem számít.
2016. júl. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nem jár. hány éves vagy és hány hetes terhes?


a csed nem támogatás, a csed fizetés pótló juttatás. mivel neked nincs fizetésed, így nincs is mit pótolni vele. ha most el tudnál menni rendesen dolgozni és 185 napot (fél év) le tudnál dolgozni, akkor mivel tanultál, beleszámolnának fél évet.


gyes viszont jár, az segély, pont olyanoknak támogatás mint te, akik még soha nem dolgoztak, tehát nyilván magukat nem kell tudniuk eltartani, hisz eddig is megoldott volt, viszont a baba ellátására adnak egy kicsi pénzt, összesen 35.000.- havonta

2016. júl. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

19 éves vagyok,és 21 hetes.

Anyagi problémáink szerencsére nincsenek,így erre a pénzre a baba és én nem szorulunk rá,viszont gyűjteni szeretném neki,ha másra nem is lesz szüksége a kereteinken felül,akkor majd az élete egyrészét meg tudja alapozni vele.

2016. júl. 14. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!