Melyiknek higgyek?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Mindkét oldalon kiszámoltam kíváncsiságból, és nagyon durva eltérés van a 2 között, melyik lehet a hiteles?



2016. júl. 27. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem néztem meg a kalkulátorokat, de a nettó csed olyan 140ezer körül lesz adókedvezmény nélkül.

Amúgy könnyen ki lehet számolni, nem kell hozzá kalkulátor. Az átlagos bruttó bér 70%-át kell venni, az lesz a bruttó csed. Ebből lejön 15% szja, így lesz nettó.

A gyed ugyan ez, csak abból a 15% szja-n felül még 10% nyugdjjárulék is lejön.

2016. júl. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem látok nagy különbséget, CSED-nél ugyan van, de az betudható a havi különbségeknek (nem ugyanannyi minden hónapban az összeg, mert a napok száma szorzódik, így más egy 30 napos hónap, mint egy 31). AZ egyiknél szerintem a 31 napos van, a másiknál meg átlag.


A GYED nekem mindkettőnél ugyanannyi, 1 Ft a különbség (GYED nettó HAVI összege 116 550

2018-07-27-ig átlagos havi nettó összege: 116 551)


Ez adókedvezmény nélküli összeggel van számolva.

2016. júl. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Megnéztem én is, és ez nem durva különbség. Szerintem amiatt van, hogy az egyik 30 napos, a másik 31 napos hónappal számol.

És azt elfelejtettem az első válaszban, hogy a gyed azért is "csak" ennyi, mert maximalizálva van, szóval abból megkapod a maxot.

2016. júl. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A durva különbséget nekem az adta, hogy a professionon beírtam a családi adókedvezményt is (a másiknál nem kapcsoltam, hogy arra nem tért ki.)

Azt leszámítva kb 5ezer volt a különbség.

2016. júl. 27. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!