Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Úgy néz ki, hogy jön a kistesó...

Úgy néz ki, hogy jön a kistesó. Nem tudom, hogy mi fog járni utána. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
2012.07.01 óta dolgozom. 2015. 04 óta vagyok cseden majd utána és jelenleg is gyeden. Szerencsére nagyon rendes főnököm van így arra lennék kíváncsi, hogyan járnék jobban ha ,, beleszülök a gyedbe'' vagy ha visszamennek dolgozni és egy nap után tappenzen lennék széléig, ebben az esetben mi járna?

2016. júl. 29. 13:09
 1/10 A kérdező kommentje:
* szülésig
2016. júl. 29. 13:11
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
nekem a főnököm és a könyvelő is azt mondta hogy papiron mennyek vissza 2 napra dolgozni. 12 hét előtt.
2016. júl. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És akkor mi fog járni? Gondolom a gyed az első baba után és plusz a tappenz?
2016. júl. 29. 13:16
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

ha azért nincs meg a 180 napod, mert gyeden voltál, akkor az lesz az alap, ami az előzőnek.


Én is gyed-be szültem, mondjuk én 6 hónapra visszamenetm dolgozni és papíron dolgoztam is köv. szülésig, csak nem kellett minden nap bejárnom. Akkor mentem be, amikor a férjem itthon volt szabin a fiammal, vagy a nagyik felváltva játszottak vele délig, altatás, aztán mire felébredt, már jöttem haza. Még így is az előző aapja volt az alap, mert szülés előtti 2 hónap az kuka, 4 hónap meg 120 nap sem volt és így nem vehették a napi átlagot (közben a fizum is emelkedett pedig). NEm volt 120 nap, akkor azért nem, mert előtte gyed volt, előző alapot, tehát uugyan annyit kaptam megint a 2.-ra is.

2016. júl. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%
ja és nyilván menj vissza, akkr is, ha táppénzre hajtasz, mert akkor kapod szülésig a gyed+tp-t, ha nem meész vissza, akkor csak a gyedet. Vagy ha tudsz valameddig valahogyan dolgozni, mint én, akkor gyed+fizetés, majd gyed+csed, majd gyed+gyed, gyed+gyes most meg már dolgozom megint és gyed+gyes+fizetés. Ez így azért nagy segítség.
2016. júl. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De akkor ha jól értem az előző alap alapján megint fog járni csed, gyed.
2016. júl. 29. 13:26
 7/10 anonim ***** válasza:
39%

igen, de ha még mindig bizonytalan vagy, hívd fel az oep-et és beszélj ügyintézővel erről.

Az, hogy ha már nem tudsz majd dolgozni és táppénzre kell jönnöd, csak opcionális legyen a kérdésedben, a lényeg, hogy 120 napod biztosan nem lesz, akkor mi jár a 2. gyerekre. Akkor te is biztos leszel már benne.

2016. júl. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! 😊
2016. júl. 29. 13:39
 9/10 anonim ***** válasza:
44%

Ha visszamész papíron, majd táppénzre, a munkáltatódnak fizetnie kell a táppénzed 1/3-át. Tehát akkor "költséges" leszel neki.


Ha nem mész vissza, hanem simán gyeden vagy szülésig, akkor vagy az előző ellátásod alapja, vagy a szerződés szerinti béred lesz az alap. Amelyik a magasabb, azt kapod majd.


A táppénz nem számít bele a csedbe és gyedbe, tehát az teljesen mindegy, leszel-e táppénzen, semmin nem változtat.

2016. júl. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az alapod vagy az lesz amit most kapsz vagy a szerződés szerinti béred vagy ha lesz min. 30 nap tényleges jövedelmed a számítási időszakban az. Amelyikkel a legmagasabb jön ki.

4esnek nem tudom miért ugyanazt az alapot számolták ha visszamentél, főleg ha magasabb volt a fizud mint az előző. Én 2014ben szültem a másodikat akkor még a 10 nap tényleges jöv. Is számított és így magasabb alapom lett pedig az alapfizum nem emelkedett. Igaz 3 hónapba telt elintézni mert a munkaügyes és az oepes is mást mondott. Végül a GM től kértem állásfoglalást mert tudtam hogy mi (a tb tanácsadóval) értelmezzűk jól a tvt. Így visszamenőleg korrigáltak.

2016. júl. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!