Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 14 honapos a kisfiam,10 eve...

14 honapos a kisfiam,10 eve kulfoldon elek, de most egy evre haza kell jonnunk. Jar itthon nekem gyes?

Figyelt kérdés
Itthon foiskolara jartam ( ugytudom ez munkaviszonynak szamit ) es 2 evet dokgoztam, 2006 ota elek kulfoldon.
2016. aug. 2. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
a gyeshez nem kell munkaviszony, alanyi jogon jár (a főiskola nem számít egyébként annak, a munkaviszony az munkaviszony :) ha magyar állampolgár vagy, és bejelentkezel itteni lakcímre, jráni fog.
2016. aug. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom !
2016. aug. 2. 12:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyes meg csp igen, de gyed nem. Ez a ketto 36.000 korul van, tehat nem sok. Csak azert irom, mert en is regota kulfoldon elek es en azt hittem a gyedre hogy az a gyes.
2016. aug. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszi, igen, en sem voltam tisztaba, mikor kimentem meg nem gyed volt a neve :)

Igy ez a 36 ezer , meg amit az apja fizet gyerektartast, azzal remelem kihuzzuk egy evig. Utana szeretnenk visszamenni. De ez csak terv egyelore, jo lenne ha nem kellene hazajonnunk, de az apja elhagyott , igy lehet nem lesz mas megoldas. :(

2016. aug. 2. 13:24
 5/5 anonim ***** válasza:

egészen biztos lehet,hogy 2006ban is gyed volt a neve... :)


az, hogy itthon mit csináltál 10+ éve, semmit nem számít már, hiszen a szülést megelőző 2 évet nézik csak az ellátásokhoz. mivel neked abban az évben itt nem volt semmid, így nem vagy jogosult keresetpótló juttatásra, csak segélyre. ahhoz magyar lakcím kell és megkapod.


egyébként a főiskola nem számít munkaviszonynak, tanulmánynak számít, de ha szülést megelőző 2 évben 2 aktív féléved van nappalin, akkor van olyan lehetőség, hogy "diplomás gyedet" igényelj. persze ez se vonatkozik rád, csak azért írom, hogy tudd :)

2016. aug. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!