Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szeretnék munkahelyet váltani....

Szeretnék munkahelyet váltani. A mostani munkahelyemen 2 éve vagyok. Ha most leszámolok, és teherbe esek mit fogok kapni? El tudok menni gyesre? Vagy az új munkahelyemen hány hónapot kell dolgoznom? Kapok valamit az új helyemen?

Figyelt kérdés
vagyis gyest,vagy mit?
2016. aug. 2. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A gyes alanyi jogon járó segély. Ahhoz nem kell dolgozni, akkor is jár. Havi 25.650 Ft

Ami biztosítási jogviszonyhoz kötött az a CSED és GYED.

Ezeket kapod, ha szülést megelőző 2 évben van 365 nap biztosítási jogviszonyod, és szüléskor is biztosított vagy. Az mindegy, hány munkáltatótól jön össze a 365 nap.

Az új munkahelyeden bármennyit dolgozhatsz, de vedd figyelembe, hogy táppénzen viszont csak annyit lehetsz, amennyit dolgoztál. És próbaidő alatt nem vagy védett.

2016. aug. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval akkor leszámolhatok? Kapok valamennyit akkor az új munkahelyemről? Váltani szeretnék. Nem lesz probléma?
2016. aug. 7. 14:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdésed. Mit kapnál az új munkahelyedről? (a fizetésen kívül)

Az ellátásokat az OEP (állam) fizeti, nem az egyes munkáltatók.

Viszont még annyi, ami lemaradt, hogy az ellátásokat csak az új munkahelyen kapott jövedelemből számolják. Tehát ha most jó a fizetésed, de egy új helyen kevesebb lesz, akkor csak a kevesebb számít, így kevesebb lesz az ellátás, mintha maradnál.

2016. aug. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát végülis azért szeretnék leszámolni,mert nagyon kevés fizetést kapok.(128as alap-> ebből 70-80-90 ezreket kapok csak meg,ráadásul 3 műszak) csak tervezzük a babát és hát ezért nem tudom hogy leszámoljak-e. Ezért tettem fel végül is a kérdést mert mindenki mást mondd valaki azt hogy nyugodtan számolj le, valaki azt hogy ne.Ezért vagyok megkeveredve.Váltani meg váltanék,csak az ellátások miatt szeretnék érdeklődni.
2016. aug. 8. 07:44
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt még megkérdezném, hogy ha most új munkahelyre megyek és dolgozok pl.: 3 hónapot akkor csak 3 hónapot lehetek táppénzen? utána milyen állományba tesznek?
2016. aug. 8. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!