Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ez az első terhességem egy...

Ez az első terhességem egy kis segítséget kérnék,9 éve van munkahelyem hatärozatlan idejű szerződéssel, munkahelyemen veszélyes anyaggal dolgozom igy täppénzre kelett mennem, Mennyit fogok így kapni?

Figyelt kérdés
110 000 a neto fizum a brutto 130 000.Melyek azok a juttatäsok amelyeket igénybe lehet venni?Meddig kell täppénzen lennem?Mikortol jär a gyes meg a többi?Még tapasztalatlan vagyok ezen a téren

2016. máj. 20. 19:51
 1/7 Bella169 ***** válasza:
50%

Táppénz 50%

A 90. naptól lehet igényelni a magzati adókedvezményt. Ez kb netto 10 ezret jelent.

A kiirt időpo t elötttől lehet egigényelni a csedet. Ez 168 napra jár. Bruttó fizud 70% minusz 15% szja.

Ha lejár a csed jön a gyed a gyerek 2 éves koráig. Ez a bruttó fizud 70% minusz 15% szja és 10%nyugdijjárulék.

Utánna a gyes 1 évig. Havi kb 25500.

Szülés után még meg kell igényelni a családi pótlékot. Ez12 200 ft.

Valamin igényelned kell az egyszeri anyasági támogatást. Ennek feltétele hogy minimum 4 szer megjelenj terhesgondozáson. A védőnő vagy a nőgyógyász ad majd róla igazolást

Az összege 64125 ft

2016. máj. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

egy percig nem kéne tp-n lenned. első körben a munkahelyednek olyan munkakört kell biztosítania ami nem veszélyes terhesen. ha ez nem lehetséges, akkor távollétit fizet, ami a munkabéred 100%-a.

ezzel szemben a tp 60%, ráadásul csalás, még meg is szívhatod, hiszen nem neked kéne betegnek titulálni, hanem az irodába kéne csücsülnöd.


szülés előtt 28 nappal igényelheted a csedet, ez letelte után, a kicsi kb 5 hónapos korában pedig a gyedet. ezek a fizud 70%-a, netto összegben persze.


2-3 éves kor között lesz a gyes. emellé csp, ami 12200.-, családi adókedvezmény ami a tp-ből, csedből és gyedből vonható, havi 10000.-

2016. máj. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bármelyik termékre rakna ott a ragasztó ezért nem tudtam a további melót vállalni,erről a távollétiről még nem halottam hogy tudok utána járni és kinél?
2016. máj. 20. 21:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Brutto 130-nak nem lehet 110 a nettoja!
2016. máj. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%
a munka torvenykonyvebe tudsz utanajarni, 2012. evi 1. tv, hogy ha a munkaltato nem tud szamodra olyan munkakort ajalnai varandosan amit vegezhetsz akkor tavolleti dijat koteles.fizetni. 60§
2016. máj. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tényleg bocsi az alapbérem 130 000 szakmunkásbéren voltam
2016. máj. 20. 22:49
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Viszont jól gondold meg, hogy távolléti bért kérj-e. Gondolom pótlékok, túlórák miatt jött ki a nettó 110 ezer. Ha távolléti díjat kapsz, akkor az bérezett nap és a csed, gyed összegébe bele fog számítani, viszont nem lesz pótlék és túlóra sem, tehát csak az alapbéred számít, a 130 ezer. Ha viszont táppénzre jössz (60%, nem 50%), akkor a táppénz előtti időszakot fogják alapul venni, amikor kaptál pótlékot és hasonlókat. Ha a nettód 110 ezerre jött ki, akkor egy hónapban a bruttód lehetett 150 ezer Ft is, így nem mindegy, hogy a csed és gyed összegét a 150-160 ezer átlagából számolják, vagy a 130 ezernek nézik a 70%-át. Én táppénzen maradnék, ami a bruttó átlagbéred 60%-a, kórházi kezelés esetén 50%.
2016. máj. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!