Gyed, jarhat nekem?

Figyelt kérdés

A kérdésem a következő :

2015 júniusban végeztem a szakiskolával (mint tudjuk mar a gyedbe beleszamithato 180iskolai nap) van ossze vissza 1ev munkaviszonyom tobb munkahelyrol..

Jelenleg kozcelukent vagyok foglalkoztatva most 3 honapos szerzodessel 25evnel fiatalabbi bertamogatasos rendszerben. Azt tudom hogy kozcelubol is lehet menni gyedre.. De mi van akkor ha a munkaugyi nem hosszabit? Jar egyaltalan nekem gyed ha esetleg veglegesitenek ott ahova kozvetitve vagyok?? Hisz ha nem hosszabitanak szerzodest akkor biztosan nem jar.. Olvastam a nav honapjan a gyedrol..



2016. aug. 3. 18:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Csed és gyed akkor jár, ha a szülést megelőző 2 évben van 365 biztosított napod és a szüléskor v. csed igényléskor is biztosított vagy. Ez azt jelenti, ha szüléskor v. csed igényléskor nincs munkahelyed (nem hosszabbítanak) és nem vagy álláskeresési támogatáson, akkor csak gyes jár, akkor is, ha van 365 biztosított napod.
2016. aug. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszi :)
2016. aug. 4. 06:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!