Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed igénylésben és gyed...

Gyed igénylésben és gyed visszaigénylésben segítség? (Gyed extra)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azt tudom hogy a gyed igényléséhez 365 nap ledolgozott idő szükséges 2 éven belül.

Olyan kérdésem lenne, hogy én eddig gyest kaptam kialányom születése óta. Most lemondtam a gyest augusztusban és párom a munkahelyén keresztül megigényli a gyedet. Hallottunk róla hogy a gyedet visszamenőleg 6 hónapra is meg lehet igényelni ha a gyest arra az időre visszafizetem.

Viszont a könyvelőnk minden nap mast mond és már olyan mintha maga se tudná mit beszél.

Azt szeretnénk tudni hogy a gyedet viaszamenőleg olyan esetben is vissza lehet igényelni ha páromnak idén 2 hónap megszakítás volt a munkaviszonyában?

2014. 06 kezdett el dolgozni 2016.04 vege lett a munkaviszonynak. 2016.07.01 ujra elhelyezkedett, azóta dolgozik.

Azt tudjuk hogy a gyed igénylésnek mi a feltétele, de a visszamenőleges igénylésnek sajnos nem 😕

Aki tud segítene ebben!

Köszönöm



2016. aug. 25. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:

mennyi idős a gyerek? mert csak a csed időszak letelte után lehet rá igényelni a gyedet.

07.01 mögé nem tudtok menni mert nem volt biztosítási jogviszonya, az a másik feltétele a gyednek. szóval csak akkortól igényelhetitek

2016. aug. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 18 hónapos a baba. Én is így gondolom hogy júli egytől járna a gyed páromnak mert akkortól van bejelentve, de a könyvelőnek erre az volt a válasza hogy miert vette volna fel a munkáltató páromat dolgozni ha azonnal gyedet akar igényelni..nem ertem ezt mire írja..a belejentés első hónapjában nem kaphatna párom gyedet?
2016. aug. 25. 18:53
 3/3 anonim ***** válasza:
kaphat gyedet. de ezt miért egy könyvelővel próbálod megvitatni? az oep hatásköre, egyébként tb-s tud neked segíteni ebben. hívd fel az oepet holnap, ők pontosan meg fogják mondani mi hogyan működik és mikortól kérhetitek. majd be kell diktálnod párod taj számát, az alapján tudnak válaszolni
2016. aug. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!