Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED extra mellett jön a...

GYED extra mellett jön a tesó. Mi jár nekem, illetve apa tényleg mehet GYED-re munka mellett? Részletek lent.

Figyelt kérdés

2010 augusztusától 2014 júniusáig aktív, nappali hallgatói jogviszonnyal rendelkezem. 2014 áprilisában szültem első gyermekem, akinek 1 éves koráig kaptam GYED-et, most GYES-t. 2014 őszi félévében passzív hallgatói jogviszonnyal rendelkezem, 2015 tavaszi félévében levelező tagozatra mentem és júniusban lediplomáztam.

A tesót jövő hétre várjuk. Ebben az esetben mi jár nekem? És a gyermek fél éves korától tényleg elmehet apa is GYED-re? Akkor mindkét gyermek után le kell mondanom a GYES-ről? A családi adókedvezményt apa kapja, mert én nem rendelkezem bejelentett munkaviszonnyal (soha sem volt, pedig majd' 6 évet dolgoztam iskola mellett). Köszönöm a segítséget!



2016. júl. 23. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Neked csak gyes fog járni.

Igen, a párod mehet majd gyedre munka mellett, akkor neked le kell mondanod a gyes(eke)t. És fizetned a TB-d. Mert mindkét gyerekre a párod kapja majd az ellátást.

2016. júl. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
21%
Szia. Csak a kérdésednek arra a részére tudom a választ, hogy a GYES-ről nem kell lemondanod, éppen ezért van a GYED extra. Csak a saját példámat tudom leírni neked, hátha segít az ügyintézésben. 2014 februárjában született az első babám akire 2016 februárig Gyed-et kaptam, most pedig 2017 februárjáig a GYES-t kapom rá. Közben Megszületett 2015 októberében a második babám, akire 2017 októberéig GYED-et kapok, majd 2018 októberéig a GYES-t. Én úgy tervezem, hogy 2017 szeptemberétől munkába állok (pedagógus vagyok) és 1 hónapig kapom még a kicsire a GYED-et a fizetésem mellett, illetve 3 éves koráig a GYES-t is megkapom szintén a fizetésem mellé. A baba 6 hónapos korától lehet munkába állni tudomásom szerint, és egyszerre kaphatsz fizetést és GYED-et is, ezért extra mert nem kell lemondanod egyik jövedelmedről sem. Nekem is így volt hogy októbertől februárig Mindkét gyerkőcre kaptam GYED-et.
2016. júl. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

második kicsit félreértett :)

természetesen le kell majd mondanod a gyesről, hogy apa vegye igénybe munka mellett a gyedt. a nagyra meg gyest, mert gyed extrával is csak egy ember veheti igénybe az ellátásokat.


gyed neked nem fog járni, mert ugye a diplomás gyed feltétele, hogy a szülést megelőző 2 évebn legalább 2 aktív féléved legyen nappalin. ez meg nincs neked, így gyes fél éves korig, utána apa veheti igénybe a gyedet

2016. júl. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!