Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed extra visszaigenylese?!...

Gyed extra visszaigenylese?! Hogyan kell?

Figyelt kérdés
Mivel en csak gyest kaptam (terhesseg alatt kirugtak) igy apuka vette fel a gyed extrat a gyerekunkre de csak 8honapos koratol. Mivel ez ugye 6honapos kortol jar szeretnenk visszaigenyelni . Azzal tisztaban vagyok ,hogy az arra a 2honapra jaro gyes osszeget vissza kell fizetnem de mast nem tudunk . Valaki igenyelte mar vissza ?
2016. aug. 26. 12:02
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudjátok visazaigényelni. Akkor jár fél éves kortól, ha akkor megigényli valaki. Utólag ez már elveszett.
2016. aug. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
27%
valóban lehet visszamenőleg, de csak eleve úgy igényelni. tehát mikor 8 hónapos volt, akkor igényelhettétek volna eleve 6 hónapos korától. egyébként a kormányablaknál megmondják pontosan hogyan kell. mondjuk nem egy túl bonyolult, mer azt a dátumot kellett volna beírni, aztán kaptátok volna a felszólítást a visszafizetésre, utána meg a gyedet
2016. aug. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom akkor megprobalom elerni oket telefonon . Egyebkent a parom munkahelye kifizetohely szoval mi toluk kaptunk egy papirt es azt kellett kitolteni ,azon meg a gyes lemondasi datumat kertek . Kerdezni nem is tudtunk toluk mert az is ket honap volt mire eltudta intezni hogy legalabb igenylolapot adjank. Elso nekifutasra azt mondta a hr-es kisasszony ,hogy ilyenrol meg nem is hallott,nem tudja mi ez a gyed extra :D de szerintem csak nem akart hallani rola :D amikor meg a gyest lemondtam kerdeztem a holgyet ,o se tudta ,hogy hogy megy ez :D
2016. aug. 26. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!