Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan veheti igénybe a párom...

Hogyan veheti igénybe a párom a gyed extrát?

Figyelt kérdés

Eddig èn voltam gyeden. A lányunk 1 èves. Most lemondoka gyedről, fizetni fogom magam után a tbt.

A párom 3 hónapja dolgozik a jelenlegi munkahelyèn (előtte is dolgozott). Akkor addig visszamemőleg megigènyelheti a gyedet?

Az elmúlt hónapokra a gyedet a munkáltató csak megelőlegezi, aztán kifizeti nekik az oep?

Nekem azokra a hónapojra vissza kell fizetnem a munkáltatónak a már kiutalt gyedet. Ezt elèg azután, ha mehkaptuk a visszamenőleges összeget?

A gyed igènylőlapra azt a dátumot kell írni amikor elkezdett itt dolgozni?

Köszönöm annak, aki tud sehíteni! :)



2016. aug. 27. 10:59
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

gyed esetén nem tudom, hogy lehet-e ezt. gyesnél működik, de gyedről még nem hallottam.

mindenesetre természetesen addig nem utalnak semmit míg le nem adod a visszafizetési bizonylatot és onnan még 30 nap az elbírálás.

a gyedet nem a munkáltató fizeti, hanem az oep. tehát nyilván semmit nem előlegez meg a munkahely

2016. aug. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
51%
Nem igényelheti vissza, mert a gyed extra csak egy éves kortól jár.
2016. aug. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló:


A gyedet nekem eddig is a munkahelyem fizette. Csak akkor fizeti az oep, ha nincs munkaviszony. Ès a lemondást is a munkahelyemnek kell küldenem.


Kedves második válaszoló:


Nem, januártól fèl èves kortól jár, ezt tudom.

2016. aug. 27. 14:14
 4/32 anonim ***** válasza:
30%

Egyszerre egy vehet igénybe!

Én gyeden vagyok voltam meg gyed extrán.

Apának 60 nap lett volna még elbiráljak.

Nem fizetik vissza utólag!

Ha extrát akarsz vissza kell menned melózni vagy táppénzrr.

Egyszerre a kettő nem jár.


Mondom az én példám.

A naggyal gyed extra

A kicsivel a hasamba tp.

Megszületett.

Csed + gyed extra.

Aztán gyed a kicsivel és addigra lejárt a gyed extra.

Szóval vagy csak te vagy csak ő igényelhet mindent!


De bevezették tán hogy fél éves kortól lehet igényelni

2016. aug. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Felhívtam az oepet ès azt mondták hogy a munlahelyemnek kell írnom h jogalaom megszűnt ès vissza szeretnèm fizetni a gyedet addig amettől a párom igènyli. Ők megadbak egy dátumot ès az összeget amit vissza kell utalnom .de ez függelten a párom igènylèsètől,nem?
2016. aug. 27. 14:21
 6/32 anonim ***** válasza:

Kérdező, ezt találtam:

A korábbi szabályozás szerint, amennyiben az apa, munkavégzés mellett igénybe szerette volna venni a gyermekgondozási díjat, akkor csak 60 nap „várakozás idő” letelte után lehetett megállapítani az ellátást.


Ezt a szabályt 2016. január 1-jétől hatályon kívül helyezték.

2016. aug. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
46%

Igen.

De viszont a parod visszamenőleg nem kapja meg az extrát!

60 nap még bólintanak aztán megkapja!

Te meg jogi alapon kaphatsz gyest vagy most nem érten min vagy?!?!?!


Apa bére nyilvan magasabb jobban megéri.

Kitöltessz egy nyilatkoztat lemondassz mindenről és apa is hogy ő meg mindent kér!

Kb ennyi.

De nekünk nem érte meg mert buktunk volna 2 hönapot.

Igy én kaptam táppénz alatt.

2016. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
44%
Most látom, hogy írtál. Mindenképpen hallgass az OEP-re, ha gondom van, nekem is ők szoktak segíteni. Inkább ott kérdezd meg, mert látod itt sem adtunk jó választ. Sok sikert!!!
2016. aug. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
76%

első vagyok. kérdező, a gyedet mindenkinek az oep fizeti. akinek nincs munkaviszonya az többnyire nem kap gyedet...


akinek a munkahelye kifizetőhely, annak a munkahelyed utalja azt az összeget amit az oeptől kap. ez nem azt jelenti, hogy a munkahely fizeti.


a visszafizetés nem független az igényléstől, hiszen egy gyerekre egy ellátást lehet igényelni. amíg te nem fizeted vissza, addig a gyerekedre kaptál ellátást, ergo már nem igényelheti a párod.

tehát vissza kell fizetned, majd erről kell egy igazolás. ha ez megvan akkor ezzel igényelheti a párod visszamenőleg a gyedet.

(gyed extrát nem, hiszen az csak egy összefoglaló név)

2016. aug. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Igen..mindenki mást mond.:)

Most januártól változtak a szabályok, èn úgy tudom.

Biztosan visszajár, az oepnèl mondták.

Mivel fèl èves kortól igènyelhető már ő meg már 1 èves, ès ha visszafizetem megmarad a különbözet ami nálunk jelentős.

Èn jelenleg gyeden vagyok.

2016. aug. 27. 14:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!