Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miért nem a férfiak veszik...

Miért nem a férfiak veszik igénybe a GYED extrát? Miért a nők?

Figyelt kérdés

Feltételezzük, hogy a férfi keres többet. Ha a nő visszamegy dolgozni mondjuk a gyerek fél/egy éves korában, miért nem a férj veszi fel a GYED extrát a fizuja mellé?


Vagy azt nem lehet úgy? Csak az veheti fel, aki előtte CSED-en volt?


2016. jún. 26. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
A férfiak is igénybe veszik, de nyilván csak akkor, ha anyuka hajlandó vissza menni dolgozni
2016. jún. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Amugy nem mindenki a párjátol kéregeti a pénzt.szoval a gyed extra apának menjen aki azt se tudja hanyas a gyerek cipője ...


Kicsit szélsőségesen nézve ugyan, de van ilyen oldal is

2016. jún. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk a férjem veszi igénybe és én vagyok továbbra is itthon a kislányunkkal, szóval lehet.
2016. jún. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

"Amugy nem mindenki a párjátol kéregeti a pénzt."


Ezt nem értem, bocs. Gondolom ha van gyerek, akkor már közös a kassza is. Miért kéne kérehetni? Az vegye igénybe, aki többet kap.

2016. jún. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
3-as, de akkor fizetned kell magad után a tb-t és a nyugdíj biztosítást, illetve ha most teherbe esnél megint, nem lennél jogosult csedre.
2016. jún. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2:vagyis kevesebb pénzt is kapjon a család, nem elég, hogy apukának fogalma sincs a gyerek körüli teendőkről?
2016. jún. 26. 21:37
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

3-as vagyok. Azt elfelejtettem irni hogy mikor mi elkezdtük intézni sem a kormányablaknál sem a férjem munkahelyén nem hallotak még róla hogy ezt igy lehet mindenki utána telefonált és ugye kiderült hogy lehet.

5-ös válaszolónak: Igy van, fizetem magam után a Tb-t és sajnos nem voltam jogosult a csedre (maszek cég) az első gyerkőccel sem igy most sem leszek a 2.-al.

2.válaszolónak: Az én férjem tudja hogy hányas az a cipő, arról nem beszélve hogy kezdezektől közös kassza van igy nem kell kéregetnem. Meg egyébként is jóban rosszban MI legalább is ezt fogadtuk mikor összeházasodtunk.

2016. jún. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
Na akkor elmesélem, hogy én spec valamivel többet kerestem mint a férjem! Mind a ketten vállalati középvezetők vagyunk, de ehhez az sem kell, mert a GYED összege maximalizálva van! Annak meg aki csak úgy otthon van jelzem, hogy amíg te kapod a gyedet, addig az a nyugdíjadba is beleszámít, illetve másodlagos jövedelem kategória! Egyébként kérdező, természetesen lehet, de az nekem pl tök mindegy, hogy a szomszédoknál kinek jön a GYED....
2016. jún. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

azért mert sokak nem csak arra az 1-1,5 évre gondolnak, hanem hosszútávon. hosszútávon pedig nem éri meg, hiszen a nő elveszíti a védettségét, így kirúgják. így majd a második gyereknél csak gyesre lesz jogosult és hiába lesz otthon 6 évig, a nyugdíjába csak az első fél év számít bele, míg cseden volt és még megvolt a munkahelye.

és ugye kezdhet majd el újra munkahelyet keresni.


arról nem is beszélve, hogy ha a férfi megy gyedre és a nő fizeti a tb-jét akkor azt is bele kell számolni, lehet úúgy már nem is éri meg,mert mondjuk a nő 20.000.- keres csak kevesebbet

2016. jún. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!