Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai beiratkozásnál mi a...

Óvodai beiratkozásnál mi a jobb megoldás?

Figyelt kérdés
Áprilisban betöltötte a 3. évet a kisfiam. A körzetiben egy csoport indul de ott nagyon rossz az óvónő, így oda nem szeretném beiratni. Van egy másik ovi kb. 200 méterre a körzetes ovitól és oda szeretném ha járna. Mi történhet ha csak abba az egy oviba jelentkezünk ? Vagy jelentkezzek két másikba hogy biztosan elkerülhessem a körzetit?
2015. ápr. 21. 07:52
 1/10 anonim ***** válasza:
A szimpatikus óvodába menj be a vezetőhöz, mondd el, hogy ide szeretnéd járatni a kicsit, és kérdezd meg,van-e lehetőség.
2015. ápr. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez nem úgy megy, hogy oda viszed a gyereket, ahova akarod. Ha nem a körzetetekhez tartozó óvodába jelentkeztek 100%-ig biztos lehetsz benne, hogy nem fogják felvenni a gyereket. Érdeklődd meg, hogy van-e lehetőség, hogy oda vidd, hogy egyáltalán van-e helyük, mert az óvodákban éppen az a probléma, hogy sokszor még a körzetükhöz tartozó gyereknek sem tudnak helyet biztosítani, nemhogy máshonnan érkezőknek!
2015. ápr. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jogszabályokat átolvastam, az szerint a szülő szabadon választhat ovit és nem kényszeríthetik olyan ovira amit nem akar. A férőhelyek után folyamatosan érdeklődöm, eddig egyik oviban sem mondták hogy biztosan nem lesz hely, de azt sem hogy biztosan lesz. A körzetes oviban az induló csoport óvónénijét a szülők banyának hívják es több gyereket elhoztak onnan annyira rossz a helyzet. Ezért izgulok nagyon hogy mit csináljak.
2015. ápr. 21. 10:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Az egy dolog (elmélet), hogy mi a jogszabály és az is egy dolog (gyakorlat), hogy az óvoda vezetősége nem fogja felvenni a "külsős" gyerekeket helyhiányra hivatkozva. Az pedig a szülők hibája, hogy nem jelzik a vezetőség felé ha probléma van az óvónővel.
2015. ápr. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

72%-os, te már láttál óvodát? hozzászólsz az ovis kérdésekhez, de olyan baromságokat írsz már ne is haragudj...


kérdező, megteheted, hogy nem jelentkezel a körzetesben, de abból problémát csinálhatsz magadnak. mert csak oda kötelesek felvenni, a tiednek m kötelező lesz elkezdenie...

beszélj a kiválasztott ovival, azért a vezető már ilyenkor látja, hogy akkora jelentkezésre számítanak.


nálunk nagyon gáz a körzetes, én el se mentem beíratni a gyereket. 2 házzal arrébb van egy nagyon szuper ovi, csak oda jelentkeztünk és nem csak felvették hanem még a körzetet is átírták, így már mi is belesünk (másik irányba volt csak előtte). szóval nincs olyan, hogy 100%-ra nem veszik fel, ha van hely, akkor biztosan felveszik oda is! :)

2015. ápr. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, láttam már óvodát. Csak úgy közlöm, hogy én is hasonló bőrben jártam, mint a kérdező. Azért írtam, amit írtam. Szerintem neked nincs még lövésed sem arról, hogy az óvodákban jelenleg milyen viszonyok vannak, hogy milyen kritikus a helyhiány (legalábbis arról, ami itt nálunk Pesten van). Hogy 25 nm-n 32 gyerek szaladgál, egymás szájából lógnak ki és a konzervdoboz-effektus és a frusztráltság miatt ütik-verik egymást. És akkor jön egy olyan ember, mint a kérdező, hogy ő azt hallotta, hogy ....és máris rohan egy másik óvodába, ahol feltehetőleg ugyanilyen problémákkal küzdenek.
2015. ápr. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a körzetbe tartozó gyerekekkel töltik fel a létszámot. Ha marad szabad hely, akkor kerülhetnek be nem körzetes gyerekek is. Előny az életkor, óvodaérettség, illetve ha a tesó már oda jár vagy ha a bölcsiből jön.
2015. ápr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6os, dehogy nem láttam óvodát, óvónő vagyok :D


ha titeket nem vettek fel körzeten kívül akkor ne írd, hogy 100%, hanem azt, hogy nektek nem sikerült...

amúgy nem olyan vacak a helyzet szerencsére :)

2015. ápr. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azért 3. gyerekes anyukaként nem vagyok olyan rutintalan hogy egy szóbeszéd miatt ne jelentkezzek a körzetes oviba. Konkrétumokat tudok es igen alaposan utána jártam a dolgoknak, csak ezt nem szeretném leírni. Nálunk is óvoda egyesítés lesz , és pont benne van a körzetes és az amelyiket szeretnénk. Nyílt napokon se tudnak sok mindent mondani mert most van folyamatban az egyesítés. Természetes hogy a körzetes gyerek az első , aztán a testvérek , aztán az egyedülállók stb. Azon izgulok hogy ha mondjuk beirnám 3. Helyre a körzetest akkor automatikusan oda veszik fel és nem veszik figyelembe az első kettőt. De úgy hallottam lesz pót beiratkozás is, bár azt még nem tudom hogy mit takar. Vagy ha nem lényeges hogy beírom - e a körzetest mert így is úgy is oda vennék fel, akkor meg minek írjam be. De oda tényleg nem szeretném akkor kérek felmentést. Itthon vagyok kistesóval. Az jó ötlet hogy beiratkozás kor megérdeklődöm az esélyeket!
2015. ápr. 21. 11:42
 10/10 anonim ***** válasza:
En sem a körzetesbe irattam, de végül felvettek a lanyom, három masik nem körzetes barátnőjével egyutt. Bp-o ovi. Nálunk ugy van, ha mégsem veszik fel a valasztottba, akkor automatikusan a körzetesbe irányítják át, függetlenül attól hogy van-e 2. ovi beírva. A körzetesben meg majd kitalálják hogyan tovább.
2015. ápr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!