Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Németországban élek most...

Németországban élek most kisbabát várok. Szeretnék hazamenni de mint egyedülálló anya. Segitenéték?

Figyelt kérdés
viszont nem tudom otthon mik a lehetőségeim.mennyi pénzt kapnék mit igényelhetek.van aki hasonló cipőben volt már?

2016. aug. 31. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

NEm világos, most egyedülálló vagy, vagy veled van az apa is.


MIndenképpen Németországban érdemes szülni, mert ott sokkal jobb az orvosi ellátás, könnyebben túlesel a szülésen és a gyereknek is az a jobb.

2016. aug. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem kapsz itthon... Egyszeri anyasági,ha itt jártál gondozásra. Családi pótlék,gyes,összesen 38ezer ft nettó. És ennyi jár.
2016. aug. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

segélyt kaphatsz ha itt van bejelentett címed. 35E csp-vel együtt.

nem támogatják itthon sem az egyedülállókat, hiszen a gyereknek van apja, tőle kell gyerektartást kérni

2016. aug. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Itt az apjával élek de sajnos már nem vagyunk együtt így haza megyek mert itt senkim nincs.akkor azon a pénzen kívül semmi mást nem igényelhetek?!abból a pénzből hogy jön ki egy anya?havonta kb a pelenka kerül annyiba..ez nevetséges
2016. aug. 31. 11:40
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha van ott bejelentett munkaviszonyod, akkor jobban jársz, ha kint maradsz.


Gyes+családi ami jár itthon, hiszen nem dolgoztál Magyarországon, nem kaphatsz Csed-et, Gyed-et. Plusz az apától igényelt gyerektartás.

2016. aug. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

már miért lenne nevetséges? aki dolgozott az természetesen a fizetésének a 70%-át kapja! aki meg nem dolgozott, az köszönje meg azt a kicsit is!


nem értem komolyan azt aki kimegy külföldre a jobb élet reményében, aztán ha nem jön össze, egyből jönne haza és szidja a hazáját, hogy nem százezreket kap segélyként!

én 170.000.- kapok havonta a két gyerekemre, jól kijövök belőle. de itt adóztam az elmúlt 10 évben, van miből kivennem. aki nem tett a közösbe, mégis miből szeretne kivenni?

2016. aug. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Jobb, ha tudod, hogy a gyereket nem viheted csak úgy mgaddal MO-ra, ha az apa nem egyezett bele. Ha megteszed, feljelenthez gyermekrablás miatt, töled elveszik a gyereket és legrosszabb esetben még börtönbe is kerülsz.


Ettöl függetlenül milyen alapon várnád el, hogy MO fizessen neked bármit is, ha se nem éltél ott már egy ideje, se nem dolgozol ott - a két szép szemedért tartson el az állam téged meg a gyerekedet?????

2016. aug. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Fogalmatok nincs két utolsó mennyit güriztem otthon ahoz képest hány éves vagyok.egy éve jöttem ki a családomnak segiteni otthonra az itt megkeresett pénzzel!ez a baj látjàtok a magyarokkal!rögtön az előítéletek!!az ilyen kommentelők kíméljenek ha lehet normálisat kérdeztem normális válaszért cserébe nem pedig a rólam alkotott véleményekre vagyok kiváncsi!!35-38ezer kevés.a testvérem 10év munka után ennyit kap otthon ez a vicc!!!más sosem dolgozott ugyanennyit kap!!!
2016. aug. 31. 12:16
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

testvéred 10 év munka után segélyt kap? :D mesélj csak és mit csinált az elcsalt adójával? tessék abból nevelni a gyerekét!

te meg ha hazajössz, menj el dolgozni és lesz cseded meg gyeded! ennyire egyszerű. ezek szerint megvan az elmúlt 2 évben a 365 ledolgozott napod, elég csak szülésig dolgozni és mindenre jogosult leszel.

2016. aug. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, amíg normálisan kérdeztél, normális válaszokat kaptál. Amint elkezdtél nyafogni, hogy ebből nem lehet megélni, rögtön megindokolták, hogy milyen alapon várod el mégis, hogy az állam eltartson (azaz mi, mert a mi adónkból fogod kapni azt a 38 ezret is). Ezen meg már fel tudsz háborodni és jössz az így a magyarok, úgy a magyarok dumával... Mindenkinek jobb lenne, ha kinn maradnál. Ha az elmúlt 1 évben kinn dolgoztál, kintről igényelj anyasági támogatást. Aki pedig itthon adózik, az itthonról. Teljesen jogosak a kérdések, hogy milyen alapon várod el, hogy kapj pénzt, ha nincs magyarországi munkaviszonyod. Felháborodás helyett inkább gondold végig a dolgokat. Abba pedig inkább ne menjünk bele, hogy miért nem vigyáztál, hogy ne legyél terhes, ha se eltartani nem tudod, se apja nem lesz a gyereknek.
2016. aug. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!