Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Megbízható ez a kalkulátor?...

Megbízható ez a kalkulátor? És mikortól igényelhetem a CSED-et?

Figyelt kérdés

[link]


Valahogy nem akarom elhinni, olyan soknak tűnik az összeg, amit kihoz CSED-re meg GYED-re is. Persze nagyon jó lenne, ha igaz, amit számol, de hol tudok ennek utána járni?

Mert ezeket az ellátásokat nem a cégtől kapom majd, hanem az államkincstártól, nem?


Lehet a CSED-et szülés előtt egy hónappal-tól igényelni, ha abban a hónapban is még végzek munkát?



2016. szept. 6. 12:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem az Államkincstár, hanem az OEP fizeti (egyenlőre).


Ha kiírod, mikorra vagy kiírva, mióta van munkaviszonyod, mennyi a bruttó fizetésed (vannak-e pótlékok), akkor kiszámolom neked.

Nem tudom,melyik kalkulátor megbízható, TB-s vagyok, nem használok ilyeneket.


"Lehet a CSED-et szülés előtt egy hónappal-tól igényelni, ha abban a hónapban is még végzek munkát?"


Nem. Ahogy táppénzen sem lehetsz, amikor dolgozol. Akkortól igényeld a csedet, amikortól otthon akarsz maradni (legkorábban a kiírt nap előtt 28 nappal, legkésőbb szülés napján)

2016. szept. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Én ugyan még csak táppénzes kalkulátorokról tudok nyilatkozni, de megnéztem vagy 5-öt, mindegyik 5 különböző összeget hozott ki, aztán a végén amit kaptam pénzt, azok alapján egyik kalkulátor sem volt pontos. Szóval ez inkább arra jó, hogy nagyjából kapj egy képet, de eltérés lesz valószínűleg.

Inkább meg kéne kérdezned egy könyvelőt, ő jobban tud segíteni.

2016. szept. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Én egy családi cégben dolgozom, az ottani könyvelő "ehhez nem ért".

Nem tudom, minden könyvelőnek kéne-e érteni hozzá.

(Én még annyira sem értek... :)

2016. szept. 6. 13:27
 4/21 anonim ***** válasza:
Ne könyvelőt keress, ő nem számít táppénzt, meg csedet/gyedet, nem biztos, hogy naprakész a szabályokkal.
2016. szept. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nagy vonalakban nézve a Bruttó csed/gyed a fizetés 70%-a.

A csedből lejön 15% SZJA, a Gyedből meg még a 15% szja-n felül 10% nyugdíjjárulék is. Szóval könnyen ki tudod számolni magad is.

A nagy vonalakat azért írtam, mert pontos számítás úgy van, hogy a jogosultságot megelőző 3. hónap utolsó napjától visszafele 180 napi átlagjövedelmet néznek. És annak veszik a 70%-át.

De ha állandó a fizetésed (minden hónapban ugyan annyi), akkor könnyebb dolgod van.

2016. szept. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
nem jó ez a kalkulátor. eszerint én max gyedet fogok kapni a br 150E fizumra. pedig sajnos nem. próbáltam rájönni, de szerintem ez hozzáadja a családi pótlékot is. legalábbis nekem kb 25.000.- kevesebb jár, és 2 gyerekre annyi a csp, azért gondolom.
2016. szept. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy itt valami difi van.

De a családi pótlékot hogyan tudná hozzá számolni, amikor azt nem kérdezi meg, hogy hány gyerekem van egyébként?


És ha csak annyi, hogy a fizetésem (mert állandó) 70%-át kell venni, akkor miért ennyire "bonyolult", hogy egy könyvelő "nem ért hozzá".


Illetve megkérdezi a kalkulátor, hogy hány gyerek után veszek igénybe adókedvezményt, meg hogy van-e tartósan beteg gyerekem? (Van)

2016. szept. 6. 16:09
 8/21 A kérdező kommentje:
5-ös kommentjéhez kérdezném, hogy a 15% -s a 10% az a 70% tíz 5-a, vagy a 100%-é?
2016. szept. 12. 09:27
 9/21 A kérdező kommentje:

Na, nem sikerült a gépelés. Bocsánat.

Szóval hogy a levonandó 15 és 10 %-ot azt a 70 %-ból kell kiszámolni, vagy a 100%-ból?

Remélem így érthetőbb. :)

2016. szept. 12. 09:28
 10/21 anonim ***** válasza:

bruttó gyed az a béred 70%-a. ha levonod belőle a 10 és 15%ot, akkor lesz netto

szóval ezeket már a 70%-ből kell levonni

2016. szept. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!