Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Terhesség alatt felmondhat a...

Terhesség alatt felmondhat a munkáltató a kismamának?

Figyelt kérdés

2014.júliustól 2016.júliusig folyamatos munkaviszonyom volt, aztan most 1,5honapig regisztralt munkanélküli voltam, munkanélküli segélyt kaptam. 2hete meg tudtam, hogy teherbe estem. Holnap kezdek az új munkahelyen, de a terhességről nem szóltam még! A kérdésem az, hogy jelen pillanatba a munkatörvény védi-e a kismamákat a kirúgástól? Hallottam már mindent, igen/nem/ nem minden esetben. Mindegyik munkáltató "köteles" fizetni a terhes táppénzt? A kérdésem másik fele az lenne, hogy ha nem véd minket kismamakat a törvény akkor részesülhetek-e bármilyen juttatásban szülésig? Voltam munkanélkülin, ott azt mondták, hogy mindenképp kell legalább 2hónap munkaviszony, aztán felmondhatok(ha nem vesz a munkáltató táppénzre) és szülésig kapok CSED-et. De ezt nem értem, hogy erre hogyan lehetek jogusult, mert ugy hallottam, hogy a CSED-hez is kell 365 nap munkaviszony!

Segítséget, válaszokat köszönöm!



2016. szept. 13. 18:38
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Az nem kavar be, hogy most 1,5 hónapig regisztrált munkanélküli voltam es kaptam ellátást is? Ez nem szakitja meg a folyamatos munkaviszonyomat?

Szóval az lenne a legjobb az esetembe ha legkésőbb április 10ig maradhatnék a munkahelyemen, 11-től pedig igenyelhetem a Csedet??(szülés előtt 28nap az április 11) így biztosított leszek szülés napján??

2016. szept. 22. 19:10
 12/13 anonim ***** válasza:

De, megszakítja, de a csed/gyed-hez nem folyamatosan kell 365 nap, hanem összesen 2 éven belül.

A táppénznél számít csak a megszakítás, így max. annyit lshetsz táppénzen, amennyit az új helyen lehúzol. De ne akarj táppénzt, ha jól vagy.

2016. szept. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Így már értem!!☺
2016. szept. 22. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!