Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi jár, ha táppénzen...

Mennyi jár, ha táppénzen vagyok végig szülésig?

Figyelt kérdés
Tgyás, gyed, ezek érdekelnének. 9 hetes terhes vagyok, de veszélyeztetett terhesként táppénzre vettek kb 2 hete. Decemberben lesz 3 éve, hogy a cégnél vagyok, dec 10-re vagyok kiírva. Ha 2014 április közepétől végig táppénzen leszek kaphatok e ugyanúgy Tgyást, gyedet? Férjem szerint ha itthon maradok táppénzen akkor jóformán alig fogok kapni valamit. A bruttóm 140.000 most, tavaly 119.000 volt+ műsz.pótlék. Tavaly is voltam párszor táppénzen betegség miatt és idén is. Mire számíthatok?
2014. máj. 4. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
A tavalyi nettód alapján fogsz kapni tgyást és gyedet is.
2014. máj. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jár tgyás és gyed is. Mivel idén szülsz, a tgyást is idén igényeled vagyis a 2013-as béred lesz az alap. Gondolom tavaly volt 180 bérezett napod, vagyis nem voltál több mint fél évet táppénze. Ha volt 180 bérezett napod tavaly, akkor a tgyás a 2013-as átlagbéred 70%-a. A gyedet 2015-ben igényled, de mivel idén nem lesz 180 bérezett napod ha végig táppénzen leszel, így az előző ellátás alapja lesz a gyed alapja is, vagyis a gyeded alapja megegyezik a tgyás alapjával, vagyis a 2013-as átlagbéred. Sajnos, az idei évedet nem fogják figyelembe venni, ha tavaly volt 180 bérezett napod, de hír, hogy a műszakpótlékok is beleszámítanak az átlagbérbe.

Egyébként a táppénzed alapja is a tavalyi béred.

2014. máj. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy ,ahogy írják! Nyugodj meg,a férjednek nincs igaza. Én is táppénzen voltam már 8 hetes terhesen,de a táppénz összege nem számít bele( nem húzza le) a Gyed, Tgyás összegébe,kizárólag az előző évi béred átlaga a mérvadó,és igen a műszakpótlék is beleszámít.

A táppénzed,ha már van 2 éves munkaviszonyod a fizud 60%-a,ha nincs,akkor 50%....és betöltött 13.héttől igényelhetitek a családi adókedvezményt.

2014. máj. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek!

Nagyon megijedtem a ferjem szavaitol. :)

A feejem igenyelheti az adokedvezmenyt? Igaz, hogy kevesebbet adózik ezaltal? Vagy ez csak regen volt igy?

2014. máj. 5. 10:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen.Igényelheti a férjed,kevesebbet adózik ez a lényeg,így több lesz a fizetése kb. 10ezer forinttal,ha havonta kéritek. Lehet egy összegben is igényelni,azt adóbevallás után kapjátok vissza.

Mi havonta kérjük,én kapom a nagyobbik után,és a párom vette igénybe a tesó ( még nem született meg) után betöltött 13. hét után. Mi már kapjuk utána is.

2014. máj. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Es errol kell valami igazolas a nodokitol? Vagy mi alapjan adja meg a ceg?
2014. máj. 5. 14:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Az orvosom adott igazolást,mikor betöltöttem a terhesség 91.napját...de ezt nem kérte a cég,azt mondták őrizzük meg 5 évig. A munkahelyen még adnak egy nyomtatványt amit ki kell tölteni,kitöltitek,azt visszajuttatod,és és ők rendezik. Nekünk így volt.
2014. máj. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom! :)
2014. máj. 5. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!