Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi pénzből éltek gyerekkel?

Mennyi pénzből éltek gyerekkel?

Figyelt kérdés

Találtam régebbi erre vonatkozó kérdéseket, de azok kb 2010-esek. Kérdésem a következő:

Mennyi az össz bevételetek, mennyi a kiadásotok és a picire mennyi megy el?

Tervezzük a babát, de félünk eléggé.

Párom fizetése 200 ezer

enyém 100 ezer

Össz alap havi kiadásunk (rezsi+ törlesztő) 160.000 Ft

Udvart csináljuk épp minden hónapban, szóval az minimum havi 40 ezer jelenleg. (tavasz végén végzünk)

Szóval 100.000 ft marad kajára és élni.

Nem tudom bemerjünk e vállalni így egy babát, hogy ennyi pénzünk marad meg. Tudom másnak ennyi sincs és van gyereke és élnek....

De amire szüksége van mindent meg akarok neki adni, beleőrülnék, ha nélkülöznie kéne.


2016. okt. 10. 12:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Akkor még ne vállalj. A csed/gyed eleve kevesebb lesz, mint a mostani jövedelmed. Ha pedig bármi probléma lesz a babával (elég egy reflux is), akkor már nem lesz elég.

Nekünk megkésett mozgasfejlődés + reflux miatt havi 100 elnent csak rá.

2016. okt. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
nálam sacc 50-60 ezer ment el a babára(vitamin, gyógyszer, pelus, rucik, játék üveges bébiétel néha), semmiben nem szenvedett hiányt. az egyszer megvásárolandó dolgok nem számoltam bele, mert az nem havi kiadás volt, hanem még terhesen(ill sokminden kölcsönkapva)(kiságy, babakocsi, légzésfigyelő, mellszívó, orrszívó, kiskád, stb stb)
2016. okt. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Jézusom! :( Igen, ettől félünk mi is! Nagyon-nagyon szeretnénk gyereket, de ilyen "szuper" fizetések mellett elég lehetetlennek tűnik!

10 éve vagyunk együtt és 25, illetve 26 évesek vagyunk.

2016. okt. 10. 12:36
 4/24 anonim ***** válasza:
51%
*2. vagyok szóval egy éves korig havi 50-60 ezret vitt el a baba, de ebben játszóház, stb is benne van
2016. okt. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Vagyis a te fizetésed marad, ne de ha otthon maradsz a babával az igencsak lecsökken vagy megszűnik, attól függően, mennyivel vagy bejelentve.
2016. okt. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Most 220ezer körül van a bevételünk.állandó kiadás :100 ezer. (rezsi, suli, edzés)

120 ezerből élünk, étel, tankolás, egyéb.

9éves a gyerkőc, igaz nem csecsemő, de a rá fordított összeg kb. ugyanaz.


Ha nincs megtakarítások, tavasztól arra fordithatnátok a kertre szánt pénzt,h a babacuccokra legyen.


Mi panelban kijövünk ennyiből, és bevállaltunk még egy gyereket.

Tp. - en vagyok, csed több lesz...

2016. okt. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
23%
Havi 500-550 körül van a bevételünk. Nem elég mindenre. A gyerekere alsó hangon havi 100 elmegy átlagba. Amikor pici volt 50-60 elég volt. Rezsi 50-60 körül, hitel 8ezer.
2016. okt. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszok!

150.000 ft-ra vagyok bejelentve. Akkor kb 90.000 fttal számolhatok a gyednél? Gyest nem akarnám megvárni, addigra dolgoznék újra, mert akkor éhen is halunk konkrétan...

2016. okt. 10. 12:43
 9/24 anonim ***** válasza:
64%

550-600 körül van a bevételünk

rezsi:60 ezer kb

tankolás 25 ezer átlagban

internet, telefonok: 15 ezer

biztosítások, megtakarítások:130 ezer

babára kb havi 70-80 ezer(ebben benne vannak a programok is mint babaúszás, játszóház, ringató, tehát ez igény szerint jóval kevesebb is lehet, meg persze lakhely függő is)

szórakozás: változó de átlag havi 30 ezer(mozi, könyvek, étterem)

nekem van még kozmetikus, edzőterem, szoli és műköröm: havi 15 ezer

férjemnek edzőterem plusz hobby: 20 ezer


Ezek a fix kiadásaink, de persze ehhez mindig jön még valami, így azt mondanám, a legdurvább hónapunkban 400 ezer körül költünk, de ebben van sok "felesleges" dolog is, amiről simán le tudnánk mondani, ha úgy alakulna, ezekkel a megszorításokkal, megtakarítás nélkül 250 ezerből ki tudnánk jönni.

2016. okt. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Azta! Mondanám, hogy milyen szerencsések vagytok, de persze ezt magatok értétek el, nem szerencse kell hozzá :) Sajnos nekem sima érettségivel esélyem sincs 100 ezernél többet keresni, így is örülök, hogy nem minimált kapok... :(
2016. okt. 10. 12:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!