Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi pénzből éltek gyerekkel?

Mennyi pénzből éltek gyerekkel?

Figyelt kérdés

Találtam régebbi erre vonatkozó kérdéseket, de azok kb 2010-esek. Kérdésem a következő:

Mennyi az össz bevételetek, mennyi a kiadásotok és a picire mennyi megy el?

Tervezzük a babát, de félünk eléggé.

Párom fizetése 200 ezer

enyém 100 ezer

Össz alap havi kiadásunk (rezsi+ törlesztő) 160.000 Ft

Udvart csináljuk épp minden hónapban, szóval az minimum havi 40 ezer jelenleg. (tavasz végén végzünk)

Szóval 100.000 ft marad kajára és élni.

Nem tudom bemerjünk e vállalni így egy babát, hogy ennyi pénzünk marad meg. Tudom másnak ennyi sincs és van gyereke és élnek....

De amire szüksége van mindent meg akarok neki adni, beleőrülnék, ha nélkülöznie kéne.


2016. okt. 10. 12:24
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

62e a hitel+ 10 ezer 10 évig az önkormányzattól kamatmentes hitel + 20 ezer LTP 5 évig és + 2 biztosítás 3-3 ezer ft :) Szóval így 100.000 de ezeket azért veszem egybe mert ezek nem változnak jóó sokáig :D

Mi is most hopp kocsibeálló 70 ezer hopp murva az udvarra 20 ezer és múlt hónapban a térkő egy kis részre 100 ezer. De ha azt mondjuk hogy jóóó ez így majd idővel megcsináljuk, befejezzük, akkor tudom jól, hogy soha de soha nem lesz kész :( Ezért gyerek előtt az udvart be kell fejezni. A ház 1 éve lett átvéve és teljesen bútorozott, minden meg van benne kivéve a mosogatógép, de na az ráér, nagyon ügyesek voltunk és nagyon örülök neki. Nem bírnám elviselni, ha albérletbe kéne laknunk ami nem a miénk. itt mindent magunknak csinálunk és örök, ha úgy akarjuk :) 2 hete fűtünk 20,5 és 21,5 között áll a termosztát és 12e lesz a gáz. villany 3500. T-Home 8500 víz 5200 ft

Párom szüleinél eszik, én rendelek heti 5 nap (havi 12 ezer 1 hónapra kb :) ) ennyiből soha sem főznék meg egymagamra :)

Imádok turiba vásárolni, nekem az egy kincskereséssel ér fel és jó program pár havonta :) baba cuccokat ismerősöknek szoktam és úgy örülnek neki :) A sajátomnak is majd sokat fogok onnan az tuti :) baba szoba bútor szett 150 ezer jófogáson vadi új. Szerintem pár évig kiszolgálna minket. Nyaralni decemberben megyünk 2 ünnep között. :)

Tanulni nem szeretnénk már semmiképp, de ha gyed után vissza megyek dolgozni keresek egy jobban fizetőt, addig nem nyugszom, de most ez fix és jó, így nem kockáztatok.

2016. okt. 11. 13:28
 22/24 anonim ***** válasza:
100.000 Ft jó? te tudod. azzal nem kockáztatsz ha erre vállalsz babát, de azzal igen ha tanulsz vagy keresel jobban fizető állást? érdekes meglátás.
2016. okt. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
ha elvégzek egy tanfolyamot mi a garancia arra, hogy dupla ennyit keresek majd? Ismerősi kör alapján, elég kicsi. Most ha albérletre fizetem ki azt az alap hangon 100.000 Ft-ot az miért is jobb? Azért mert bármikor kirakhatnak? A hitellel nem lesz gond, mert kötöttünk rá biztositást ha esetleg valamelyikünk munkanélküli lesz x ideig fizetik, valamint szülök a kiesés alatt tudnak segiteni. Szerintem még mindig jobban gondolkodok mint a "férjem minimált keres és semmit és van 3 gyerekünk2 verzió. Ennél felelőtlenebb döntés nem nagyon van....
2016. okt. 11. 15:30
 24/24 A kérdező kommentje:
Amúgy valamit nagyon félre olvastál mert én ilyent nagyon nem írtam, hogy jó a 100 ezer ft-os törlesztő! Nagyon sokan autó törlesztőre írják a 70-80 ezreket...na az azért elég durva!
2016. okt. 11. 15:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!