Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Eljöhetek táppenzre a gyerekke...

Eljöhetek táppenzre a gyerekkel ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Egy hete telt le a gyesem, egy hét szabit kivettem. Ma lebetegedett a gyerek. Ilyen esetben jár utána táppénz, ha itthon maradok vele? Szülés előtt 5 évet dolgoztam.
2016. okt. 11. 07:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Jar valami a gyerek utani, de nagyon keves...maskepp mem tudod megoldani? Mar, ha szeretnel visszamenni dolgozni erre a helyre.
2016. okt. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
egy hete mentél vissza dolgozni amúgy? mert akkor még bőven kell lennie szabidnak
2016. okt. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szabim szerintem van, szerintük nincs, így délután fel kell vennem a munkát. Azt viszont kerek-perec megmondták, hogyha felveszem a munkát, azonnal kirúgnak. Oviban lenne a gyerek 5-ig, akkor menne érte a nagyi és vigyazna rá, míg este hazaérek. De oviba nem tudom vinni, 5-ig pedig nincs aki vigyázzon rá. Ha bemegyek, akkor ott vár a felmondásom és a gyereket nem vihetem magammal, ha el tudnék menni tappenzre, akkor legalább vigyázhatnék a gyerekre és lenne mentségem, hogy miért nem jelenek meg. Ha nem jöhetek el táppenzre, akkor sem tudok bemenni és akkor még ok is van a felmondásra. (Férjem a határon van, rendőr, hétvégén jön haza.) Mit tehetnék? November 2-től kezdek egy új helyen.
2016. okt. 11. 09:02
 4/7 anonim ***** válasza:
akkor saját jogon tp.
2016. okt. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De ha én nem vagyok beteg? Meg a beteg gyerekkel várjam végig a gyerekorvosnál a sort utána meg könyörögjek kamu táppénzért a saját dokimnál? Én nem szeretnék csalni, tisztességesen szeretném intézni a dolgokat. Elkeserítő,amit sok cég megenged magának. Kiírt szabikat a gyesem idejére, szerinte ezért nem jár több, mert szerinte így kell, de fizetést nem adott, mert szerinte nem jár. Munkaügyi bírósághoz fordultunk, de még sehol nem tart az ügy.
2016. okt. 11. 09:31
 6/7 anonim ***** válasza:
jézusom... milyen cég ez? én is tpre mennék, csesszék meg. kicsit sem korrektek veled, neked sem kell annak lenned
2016. okt. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
gondolod én korrekt lennék ha ők nem?dokiddal simán meg tudod ezt beszélni h irjon ki.gyereket meg addig bizd rá valakire...
2016. okt. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!