Félőske22 kérdése:

Családi adòkedvezmény hogyan alakul az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Csalàdi adòkedvezmènyről (csa.k) kèrdeznèk. (ha nem lehet vagy nem tudjàtok a választ, akkor fòrumajánlàst kèrek :) )

Most vàrom a harmadik babámat. Már jár rá a csa.k, töltjük a papìrokat,de megakadtunk. A maximális 99.000 kedvezmènyhez alacsony a bère, csak 73.000 Ft-ot tud èrvènyesìteni. Gyedet kapok mèg(2.-ra).Abbòl èn èrvènyesìthetem(19 ezret tudnèk)? Már a mostani gyedemből vagy csak miután a baba megszületett, ès abbòl, amit rà kapok?ha igen,akkor mi a menete nekem? Hol kell leadnom a nyilatkozatot, oep-nél?

Köszi előreis! :-)



#gyerek #GYED #magzat #megosztás #Családi adòkedvezmèny #hàrom gyerek
2016. okt. 19. 18:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Hivatalosan családi adó és járulék kedvezmény. Azért fontos ez, mert nem csak adót, hanem a járulékokat is le lehet írni és igen, ezt te is tudod érvényesíteni a gyedből. Vagy adóbevalláskor visszakéred. Én az utóbbit szoktam.
2016. okt. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, te is kérheted azt a részt, amit a párod nem tud érvénybe venni. A mostani gyededre is kapod. Mi úgy csináljuk, hogy a párom 2 gyerekre kéri, én meg 1 gyerekre. Így ő 66 ezret tud, én meg 33 ezret tudok érvényesíteni. Persze én dolgozok, azért tudok többet.
2016. okt. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Már most is igénybe vehetitek megosztva, ehhez mindkettőtöknek ki kell tölteni egy nyomtatványt, a tiedet alá kell írja a férjed munkahelye, az övét meg a Te munkahelyed (jelen esetben gondolom az OEP, de ebben nem vagyok biztos). Megoszthatjátok úgy is, hogy 2 gyerekre ő veszi igénybe, 1 gyerekre meg Te, meg úgy is, hogy X összeget ő, a többit te. Ez utóbbi esetben bruttó összeget kell megadni, összesen 660000 Ft bruttó kedvezmény jár nektek, ezt lehet felosztani.

Szerintem egyszerűbb megoldás, ha a férjed veszi igénybe mindhárom gyerekre, januárban kap róla papírt, hogy mennyit nem tudott igénybe venni, és jövő év elején a Te adóbevallásodból a maradékot visszaigényelhetitek.

Érdemes a Ti esetetekben a járulékkedvezményt is kérni (úgy emlékszem akkor kell csak beikszelni, ha nem kéritek).

2016. okt. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!