Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miből is számolják majd ki a...

Miből is számolják majd ki a GYED-et? Mi is számít megszakítás nélküli biztosításnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Teljesen elvesztem ebben a rengetegben. Jelenleg 6 hetes kismami vagyok, jövő év júniusában fogok szülni. Úgy hozta a sors, hogy egy olyan helyen dolgozom, ahol nem tudnak másik pozicíóba áttenni terhességem idejére. Ezen a helyen Január 18 óta dolgozom. Előző helyen November 11-Január 14-ig dolgoztam, tehát 4 nap, ami kiesett. Ez még folyamatosnak számít?

A cég fel fogja ajánlani, hogy fizetnek állásidőt vagy táppénzre is küldhetnek, a döntés az enyém. A kérdés az, hogx bár az állásidővel jobban járnék anyagilag, de a gyed alapjába ezt az időt beleszámolják? Melyikkel járnék jobban?

Lenne bejelntett mellékállásom, de azt ugye táppénz alatt nem csinálhatom. Ha Állásidőre megyek és más helyről van még bevételem, akkpr azt is hozzá számolják?

Egyébként az előző munkahelyem előtt okt. 31.-én jelentettek ki a tudtom nélkül.

Fuu, kicsit bonyolult, de remélem azért ti tudtok segíteni.

Az is segítség, ha olyat tudnátok mondani, ahol ennek hivatalosan utána tudnék járni.

Köszi előre is :)


2016. okt. 29. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell folyamatosnak (pláne nem megszakítás nélkülinek) lennie a jogviszonynak.

A szülést (jövőre a gyermek születését) megelőző két éven belül kell 365 nap, akár úgy is jó, ha egy napot dolgoztál, egyet nem...

HA mindkét jogviszonyban jogosult vagy ellátásra, mindkettőben járni fog.

Nem állásidőt fizetnek, hanem alapbért. Kérdés, hogy jelenleg kapsz- bármiféle bérpótlékot, ha igen, jobban járhatsz a táppénzzel, mert így a pótlékos járulékalapod lesz az ellátás alapja (ha nincs megfelelő munkakör, az fogl eü orvos nem javasolja a foglalkoztatásodat, akkor meg az alapbéred...)

2016. okt. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát amik járnak nekem most:

127e bruttó alapbér, 30% os pótlék este6-reggel 6ig, vasárnapi pótlék, jelenléti bónusz- 25000, teljesítmény bónusz max 15%.

Plusz 22ezer cafetéria.

Nekünk azt mondták állásidőre küldenek és akkor még a cafetéria is jár meg a jelenléti. :)

2016. okt. 29. 19:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Állásidőre is alapbér jár, de az állásidő az, amikor nem tudnak foglalkoztatni a beosztásod szerinti munkaidőben. Várandósság alatt fel kell menteni a munkavégzés alól - nincs beosztásod, nincs munkaidőd, ami alapján ezt állásidőnek lehet hívni (munkajogilag van különbség, akkor is, ha azonos összeget kapsz rá).
2016. okt. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Ha táppénzre mész, az nem számít a gyed alapjába (és idejébe sem), így a pótlékokkal növelt fizetésed lenne a gyed alapja. Ha felmentenek a munkavégzés alól, és megkapod az alapbéredet meg a jelenlétit, akkor az alapján számolják a gyedet. De hivatalosan, ha veszélyeztetett terhes vagy, akkor tudsz táppénzre menni, ha meg nem vagy veszélyeztetett, csak az adott munkakört nem tudod elvégezni terhesen, akkor meg nem.
2016. okt. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez egy gyár. Egy olyan gyár, ahol semelyik épület üzemében sem kismama, sem implantátummal/pacemakerrel rendelkezők nem léphetnek be a nagy mágneses tér miatt.

2.-ától szeretnék eljönni

2016. okt. 29. 20:37
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ha táppénzre mész, az nem számít a gyed alapjába (és idejébe sem)"


A GYED összegének számításakor valóban nem veszik figyelembe a táppénzt, mivel ellátás nem lehet ellátás alapja. De a Gyed-hez való jogosultsági időbe bele számít.

2016. okt. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Tehát akkor, ha én November 2-től táppénzen leszek, akkor 2016.01.01 és 2016.11.01 közötti időszak lesz a táppénz és a gyed alapom. Ha jól értettem. Vagy a táppénzt az utolsó 3 hónappal számolják? Vagyis jelen esetben augusztus, szeptember, október?
2016. okt. 30. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!