Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Teherbeesés határozott idejű...

Teherbeesés határozott idejű munkaviszony alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most ősszel kezdtem el dolgozni egy új cégnél, miután két kisgyerekemmel voltam otthon évekig. Viszont határozott idejű munkaszerződésem van, két hónap múlva jár le. A helyzet az, hogy úgy néz ki, becsúszott a harmadik, nem volt tervezve. Kérdésem az lenne, hogy mit lehet ilyenkor tenni? Nem szeretnék szemét lenni a jelenlegi munkahelyemen, nem tudom, mi lesz, ha közlöm velük a tényeket, gondolom nem hosszabbítják meg a szerződésemet. Viszont ilyenkor milyen ellátásra leszek jogosult, ha előzőleg Gyeden voltam, és ennél a cégnél pedig nem dolgoztam annyit, hogy jogosult legyek a táppénzre? Hogy is van ez? Ja, egyébként pedig, Ti közölnétek a munkahelyen, hogy mi a helyzet, vagy megéri -e titokban tartani, még akkor is, ha emiatt kellemetlenül érzitek magatokat, viszont lehetséges, hogy határozott idejűre hosszabbítják a szerződést a határozott idejű szerződés lejárta után? Előre is köszi a válaszokat!
2016. nov. 20. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Akkor döntsd el mi a fontosabb, hogy megélj a 3 gyerekkel vagy a cég ahol amúgy se biztos, hogy hosszabbìtanak éveken keresztül.

Szerintem ha ők tarthatnak kb létbizonytalansàgban, hogy évről évre vagy hosszabbìtanak vagy nem, vagy hogy a próbaidőt ìgy duplàzzàk, triplàzzàk kiskapukkal, akkor neked sem kell mindent a lelkükre kötni.


Ha nem hosszabbìtanak, akkor gyest kapsz meg csp- t. Ha hosszabbìtanak, akkor kapsz csedet meg majd passzìv jogon gyedet. Tp- n úgy is csak addig lehetnél, amìg a munkaviszonyod tart,nincs màr passzìv tàppénz.


Nem mondanàm el, nem vagyok köteles. Kivàrnàm, hogy mi lesz. Ha hosszabbìtanak most akkor lenne neked jó ha 1 év hatàrozott időre tennék meg. Mert ha hatàrozatlan idejűre cserélik akkor ott lesz próbaidő. És ha elmondod kirúghatnak, ha nem mondod akkor meg lebukhatsz.


Én anno próbaidő alatt jàrtam ìgy. Nem haragudtak, mert elég sok mindent letettem az asztalra ez idő alatt, túlóra hegyek, kiemrlkedő teljesìtmény stb. A főnököm mondta, hogy ha az elején elmondom,nem biztos,hogy nem rúgnak ki, de ìgy làttàk, hogy mit tudok és nagyon vàrnak vissza.

2016. nov. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Én úgy gondolom, hogy határozatlanra módosítanák a határozott lejárta után. Amúgy jó munkahely, családbarát, próbálnék fair lenni velük. Viszont nagyon nehezen találtak embert erre a pozícióra, örülnek, hogy jöttem, és szerintem nagyon ki fognak akadni, ha megtudják. Ha esetleg a szerződés lajárta után nem hosszabbítanak, kitudódik a terhességem, akkor mire számíthatok, ha csak szeptember óta dolgozom, előzőleg évekig otthon voltam a gyerekekkel, max GYED-et kaptam. Mi lesz az ellátás alapja? MEgkapnám ugyanazt a GYEDet, mint előtte, akkor is, ha közben visszamentem dolgozni, de nincs meg a 365 nap munkaviszonyom az új munkahelyen? Egy fix...a babának örülünk, még akkor is, ha nem terveztük.
2016. nov. 20. 11:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért kapnál gyedet ha nem hosszabítanak?Nincs munkaviszony,nincs csed/gyed.
2016. nov. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És ha hosszabbítanak? És utána derül ki a terhességem? A várható szülés időpontjában még nem dolgoztam egy évet a cégnél...
2016. nov. 20. 11:26
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Akkor is csak gyes fog járni mivel nem lesz meg a 365 napod. És ha hosszabbítanak is határozott szerződéssel és esetleg táppénzre kell menned akkor az csak annyi időre fog járni amennyit dolgoztál most, ha 3,5 hónap akkor csak 3,5 hónapra utána már megszűnik a táppénzed is.
2016. nov. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, szülés előtti 2 évben a gyed viszonyt is nézik nem csak a munkanapokat.
2016. nov. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem irta hogy mostanában járt volna le a gyed...
2016. nov. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Augusztus végéig voltam GYED-en, szeptemberben pedig már kezdtem is dolgozni. Tehát elvileg végig voltam biztosítva.
2016. nov. 20. 20:38
 9/11 anonim ***** válasza:

akkor kb csak arra kell ügyelnii hogy szülés napján is legyél biztosított

munkanélküli(ne menj arra hamarabb), v dolgozó

2016. nov. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jól gondolom akkor, hogy elvileg ha a szülés napján még nem dolgozok egy éve a munkahelyemen, attól még járni fog a GYED a szülés után? És ha nem szeretnék pocakosan végig dolgozni, akkor táppénzre el tudok menni, jól gondolom, vagy van valamilyen megkötés ezzel kapcsolatosan? Amúgy köszi szépen a segítségeteket!
2016. nov. 20. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!