Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 15hkm vagyok és táppénzen....

Anivagyok kérdése:

15hkm vagyok és táppénzen. Február 28al lejár a szerződésem. Májusra vagyok kiírva. Ha nem hosszabbitanak akkor hogyan tovább? Járni fog a gyed?

Figyelt kérdés

2016. nov. 28. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Amennyiben a szülés időpontjában nincs jogviszonyod, vagy nem kapsz munkanélküli segélyt nem fog járni csed, illetve gyed. Ha február 28-a után nem hosszabbítanak a táppénzt sem fogod már kapni.
2016. nov. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, alap esetben nem jár, hiszen nem lesz munkaviszonyod. Ha viszont elegendő ideig dolgoztál, akkor munkanélküli segélyre jogosult vagy. Ezt úgy érdemes megigenyelni, hogy a szülés napja bele essen, akkor biztosítottnak számítasz és jár a gyed. Nyilván akkor, ha annak feltételeinek megfelelsz
2016. nov. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2010 óta dolgozom. 2014ben volt 13 nap 2015 ben 29 nap es sajnos ugy váltottam munkát hogy már megfogant a pici augusztusban akkor 3 nap megszakítás volt a 2 munka között. Szóval nem vagyok egy munkakerülő csak nem találom a helyem.
2016. nov. 28. 12:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor amint lejárt a szerződésed, bemesz a munkaugyibe és álmodó a problémádat. Ha február végén jár le a szerződése, akkor ugye 3 hónapig jár a munkanélküli, így elvileg ha azonnal igényled, akkor pont március, április május hónapra fogod kapni, tehát jár akkor a gyed majd. Ha május végére vagy kiirva, akkor érdemes lenne kicsit várni és valahol március közepén, végén megigenyelni a munkanelkulit
2016. nov. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. nov. 28. 12:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Annyival egészíteném ki, hogy a csedet igényelheted 28 nappal a kiírt dátum előtt, így is "nyersz" majd egy hónapot. Akartam írni, hogy ne jelentkezz be a munkanélkülibe, hogy legalább a csedet a fizud után kaphasd, de ahogy számoltam jóval több, mint 42 nap után szülsz a biztosításod megszűnése után :(

Szóval marad az , ha nem hosszabbítanak (bár én valahogy megbeszélném, hogy legalább a csed megkezdéséig, amit ugye a kiírt előtt 28 nappal megkezdenél, tartsanak állományban, még ha neked is kellene fizetned a járulékot, mert az ha még máj. végére vagy is kiírva csak 2 hónap, de utána ezután a fizud után kaphatnád a csedet, gyedet) bejelentkezel a munkaügyire és úgy kéred az folyósítást, hogy biztosított legyél a csed és a gyed igénylésekor is.

2016. nov. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!