Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miért vonnak a szabipénzemből...

Miért vonnak a szabipénzemből ez normális?

Figyelt kérdés

Kivettem a szamiban ,volt 28 napom ami összegyült a gyed tgyás alatt!!

3 gyerekünk van!Ezt azért írom hogy több infó legyen!

Nos mivel 3 gyerek van adómentes a jövedelmem ,akkor miért vontak adót ráadásul nem is keveset ,ezt nem lehet visszaigényelni?

Köszönöm a válaszokat előre is!!!


2016. nov. 29. 07:27
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Lehet naív a kérdés, de te kéred az adókedvezményt? Egyébként nem adómentes, csak havi 99.000-et lehet visszaigényelni (nem tudom mennyi a fizud).

De, visszaigényelheted majd ha készíted az adóbevallásod jövőre. Akkor egy összegben visszautalják, ami jár.

2016. nov. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én annyiban egészíteném ki az előzőt, hogy 1,5%-ot mindenképpen vonnak abból nem vehető igénybe a járulékkedvezmény. De tényleg az a lényeg hogy te nyilatkoztál-e hogy te veszed igénybe a kedvezményt vagy megosztva a férjeddel ill. hogy mennyi a fizud.
2016. nov. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!Teljesen mindegy ki veszi igénybe mert mint irtam 3 gyereknél nincs adólevonás !!Mindkettőnk jövedelme a bruttó a nettonk is!!

Mivel a 2017 nagy adómizériában a 3 gyerekesekről szó sincs miért?

Pont ezért mert nekünk nem kell adót fizetni!!

2016. nov. 29. 10:17
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Egyáltalán nem mindegy, ki veszi igénybe, az, hogy 3 gyermeked van, még nem jelenti azt, hogy automatikusan nem kell adót fizetned. Mert pl. ha úgy adtátok le a papírt, hogy a férjed veszi igénybe, hiába nem tudja mindet kihasználni, nem lesz automatikus, hogy akkor a tiédből se vonnak.
2016. nov. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Nincs adómentesség ma Magyarországon a 3 vagy többgyermekes családoknak.

Adókedvezmény van, 3 gyermek esetében 99000, ez megosztható kettőtök között, de igényelni kell.


Igényeltétek? Mennyi a bruttó jövedelmetek?

2016. nov. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

IGÉNYELNI KELL!


(egy nagycsaládos, tehát tudom mit beszélek)

2016. nov. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Nem adomentes a jovedelmed.
2016. nov. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

"Köszönöm a válaszokat!!Teljesen mindegy ki veszi igénybe mert mint irtam 3 gyereknél nincs adólevonás !!Mindkettőnk jövedelme a bruttó a nettonk is!! "


El vagy tévelyedve. :) Ilyen nincs, hogy csak mert 3 gyereked van, akkor nem kell fizetned adót. Adó és járulékkedvezmény van, ami 3gyerek esetén összesen 99ezer Ft havonta kettőtöknek ÖSSZESEN! Az e feletti részt ugyanúgy vonják, és nem jár automatikusan sem, hanem nyilatkozni kell róla, hogy melyikőtök kéri (esetleg megosztva), meg milyen formában (csak adóból, vagy járulékokból is) stb. Mivel neked erről fogalmad sincs, feltételezem nem nyilatkoztál, így azért vontak mindent.

Ha a férjed/párod sem érvényesítette, akkor jövőre az adóbevallással vissza tudjátok igényelni, de akkor már csak a levont adó mértékéig (járulékból visszamenőleg nem lehet). Ha viszont a férjed/párod érvényesítette az egészet, akkor neked eleve nem járt volna. Szóval nézzetek utána.

2016. nov. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szintén 3 gyerekes vagyok. Igényelni kell bizony. Nálunk úgy van, hogy 2 gyerekre a párom, egy gyerekre én kérem. Még így is vonnak mind a kettőnktől. Na, meg persze a 1,5%-ot mindenképpen vonják. Valóban fontos, hogy mennyi a fizutok és hogy igényeltétek. Ha a te bruttód is mondjuk 350 ezer, a párodé meg 450 ezer, akkor nem vagytok mind a ketten adó-és járulékmentesek. De ez csak példa. Akkor vagytok mind a ketten adó-és járulékmentesek, ha mind a ketten eléritek a bruttó 150 ezret, de nem többet és közösen érvényesítitek a kedvezményt. Ha megosztjátok, akkor azt úgy lehet, mint mi, amit írtam. Hogy igényeltétek?
2016. nov. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!