Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Januárban lesz, hogy egy éve...

Januárban lesz, hogy egy éve dolgozom. Most úgy néz ki, babás lettem. Mi jár ilyenkor?

Figyelt kérdés
Nem tervezett baba, de megtartjuk. :) Januárban lesz egy éve hogy dolgozom, 21 éves vagyok. Mivel nem veszélyes a munkaköröm, így nem kell táppénzre menjek, a munkáltatóm felé természetesen jeleztem a terhességet. 1 éves munkaviszonnyal milyen juttatások járnak a szülést követően?
2016. dec. 4. 15:24
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Gondolom ezt is amiatt vitték le egy évre, mert kevés volt a született gyermek.
2016. dec. 4. 15:52
 12/14 anonim ***** válasza:

"A szülő legkorábban a csecsemőgondozási díj időtartamának lejártát követően lehet jogosult gyermekgondozási díjra. A csecsemőgondozási díj a szülési szabadság időtartamára, legfeljebb a szülést követő 168 napra jár.


Mivel a szülési szabadság a szülés várható időpontját megelőző 4 héttel (28 nappal) is kiadható, ezért ettől az időponttól számított 169. naptól dönthet úgy is a szülő, hogy szeretne ismét dolgozni, és ezzel egyidőben kéri a gyermekgondozási díj megállapítását.


Ez azt jelenti, ha a szülő a gyermek fél éves kora előtt jogosulttá válik gyermekgondozási díjra, akkor már a gyermekgondozási díjra való jogosultság első napjától dolgozhat az ellátás folyósítása mellett, és nem kell megvárni, hogy a gyermek betöltse a fél éves kort."


Már fél éves kora előtt is mehetsz dolgozni , nem kell egy évig várnod.

2016. dec. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Bocs az offért, de mit dolgozol 21 évesen amire brutto 330- at kapsz? Az nagyon jó ilyen fiatalon.

Amúgy jár a csed, gyed is , csak abban nem vagyok biztos, higy a gyed a gyerek ket eves koraig jar e.

2016. dec. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Bkvnál vagyok, villamosvezetőként kezdtem, most diszpécserkedem
2016. dec. 4. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!