Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hosszabbított gyes alatt...

Hosszabbított gyes alatt felmondhatnak?

Figyelt kérdés
Passzív a munkaviszonyom a gyermekem 3 éves kora óta, vagyis 4 éve. ( A hosszított gyes 10 éves korig jár. ) Ma a munkáltatóm-kft- közölte , hogy megszűnik a munkaviszonyom, mert azt a területet, ahol dolgoztam , átvette az önkormányzat, aki viszont nem vesz át engem, és több aktív dolgozót sem. Megszűnik az eddigi munkaköröm is. Lehetséges , hogy ilyen esetben "védettként" is megszűnjön a munkaviszonyom? Ami egyébként 11 éve tart... Végkielégítés 2 havi jár, amit szintén nem értek. 10 év után nem 3 havi lenne a jogos? A felmondási idő 30+25 nap, ebből a 10 év után járót állapították meg.. Erre az időszakra kaphatok valamilyen juttatást? Holnap mehyek aláírni a papírokat, megköszönném, ha valaki segítene! Neten nem sok érdemi infót találtam...
2016. dec. 6. 17:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Tehát 7 éve nem dolgozol, azzal együtt 11 év a munkaviszonyod? Akkor konkrétan 4 évet dolgoztál, arra szerintem teljesen jogos 3 havi végkielégítés. A felmondási idő a munkaszerzodesedben benne kell hogy legyen, de minél hosszabb, annál jobban jársz, hiszen azokra a napokra fizetést fogsz kapni. Felmondani elvileg nem lehetne, de itt megszűnés a cég egy része, ha jól értem.
2016. dec. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ìgy felmondhatnak. Nem passzìv a munkaviszonyod,mert az azt jelenti, hogy nincs. Csak fizetés nélküli szabin vagy.

Ilyenkor szerintem nem töltöd le a felmondàsi időt, de a gyerek utàn felgyűlt szabit ki kell, hogy fizessék. Plusz a végkielégìtést, ami lehet egyedileg szabàlyozott is. Ez a szerződésedből derül ki.

2016. dec. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A felmondási idö nem veszhet el semmilyen okból az összes év után jár a végkiellgités és a felmondási idö.
2016. dec. 7. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nem bánom, hogy megszűnik a dolog, csak kíváncsi voltam, jogos-e így. Tehát fizetés nélküli szabi, nem passzív munkaviszony... Így a végére legalább megtudtam :D Köszönöm mégegyszer Nektek!!
2016. dec. 7. 06:09
 5/17 anonim ***** válasza:
Az nem számit, hogy a 11 évből hányat dolgoztál és hányat babáztál, a 11 év után jár a végkielégítés és a felmondási idő. Plussz még a szabik.
2016. dec. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ne zavarjon, utolsó, hogy szabi nem jár neki csak a gyed első fél évre, meg véletlenül se 11 évre. ...
2016. dec. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

41. Végkielégítés

77. § (1) A munkavállalót végkielégítés illeti meg, ha munkaviszonya

a) a munkáltató felmondása,

b) a munkáltató jogutód nélküli megszűnése, vagy

c)46 a 63. § (1) bekezdés d) pontja

alapján szűnik meg.

(2) A végkielégítésre való jogosultság feltétele, hogy a munkaviszony a felmondás közlésének vagy a munkáltató jogutód nélküli megszűnésének időpontjában a (3) bekezdésben meghatározott tartamban fennálljon. A végkielégítésre való jogosultság szempontjából nem kell figyelembe venni azt az egybefüggően legalább harminc napot meghaladó tartamot, amelyre a munkavállalót munkabér nem illette meg, kivéve

a) a szülési szabadság és a gyermek ápolása, gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (128. §),

b) a tényleges önkéntes tartalékos katonai szolgálatteljesítés céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (132. §) három hónapot meg nem haladó

tartamát.47

(3) A végkielégítés mértéke

a) legalább három év esetén egyhavi,

b) legalább öt év esetén kéthavi,

c) legalább tíz év esetén háromhavi,

d) legalább tizenöt év esetén négyhavi,

e) legalább húsz év esetén öthavi,

f) legalább huszonöt év esetén hathavi

távolléti díj összege.

(4) A végkielégítésnek a (3) bekezdés

a) a)-b) pontban meghatározott mértéke egyhavi,

b) c)-d) pontban meghatározott mértéke kéthavi,

c) e)-f) pontban meghatározott mértéke háromhavi

2016. dec. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A felgyült szabikról van szó, amit előzőleg már említett valaki, de ne zavarjon.
2016. dec. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az a fél év gyedre járó szabi max, meg ha a szülés előtt nem vette ki a teljes az évit.
2016. dec. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
És felmondási idő is csak akkor jár ha visszamenne állományba. Fizu nélküli szabi alatt nincs.
2016. dec. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!