Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tartósan beteg GYESEN vagyok...

Tartósan beteg GYESEN vagyok itthon a kisfiammal ha most szülnék második babát milyen ellátást kapnák?

Figyelt kérdés
5 èves a kisfiam előtte mindig dolgoztam de sajnos most hiàba lehetni egyelőre nem tudok mellette dolgozni.De szeretnènk kistestvèrt aki majd vigyàzz a nagyobbra ha mi màr nem leszünk :(
2016. dec. 25. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Én is hasonló helyzetben vagyok, az én lányom is 5 éves, tartós beteg, most várom a második gyermekem.

Amikor terhes lettem, jeleztem a munkahelyem felé, hogy szeretnék visszamenni,és megszakítani a fizetés nélküli szabadságot, és azt is, hogy terhes vagyok. Kiadták a bent lévő szabadnapjaimat, aztán elmentem táppénzre (veszélyeztetett terhes vagyok), így jár a Csed és a Gyed is.

Ha nem tudsz visszamenni a munkahelyedre, akkor csak Gyes+családi jár.

2016. dec. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek ne haragudj meg, amiért ezt írom. Biztos nagyon nehéz lehet neked/nektek, de nagyon szúrja a szemem, hogy azért akarsz kicsit, hogy legyen, aki vigyázzon rá, amikor ti nem lesztek. A beteg gyermek gondozását nektek kell megoldani, és arra is nektek kell gondolni, hogy mi lesz, ha ti nem lesztek. Azért akarjatok másik gyerkőcöt, mert vágytok rá, szeretnétek egészséges babát, ami tök természtes. De elég genyó dolognak tartom, hogy arra gondolsz, hogy neki kell majd 30-40-50 évesen vigyázni a tesójára, hisz ezért született, a saját életét "feláldozni". És ha ő világutazó akar lenni, vagy messze élni? Mit fogsz majd neki mondani?

Tényleg sajnállak, és MINDEN tiszteletem a tiéd, hogy beteg gyerkőcöt nevelsz, ismerek én is ilyen családot, borzasztó nehéz nekik. De a gyermek a szülő felelőssége, nem pedig egy másik emberé (aki lenne nálatok a pici).

Egyébként ha van folyamatos élő munkaviszonyod, akkor alapból kapsz mindent rá. Anyagilag pedig akkor jársz jobban, ha úgy csinálod, ahogy az első mondta (így kapsz táppénzt is, persze ha veszélyeztett vagy).

2016. dec. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még most láttam ezt a kérdést.Én nem finomkodom,nagyon gáz vagy kérdező,szégyelld el magad.Sajnálatos,hogy a beteg gyerekednek tönkre van téve az élete,erről senki nem tehet.Viszont,hogy te szánt szándékkal akarsz tönkretenni egy másikat,felháborító.Egy sem kellett volna neked,ilyen gondolkodással.Jónapot!
2016. dec. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Apolonot ne szulj...
2016. dec. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!