Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Diplomás GYED-re vagy egyszerű...

Diplomás GYED-re vagy egyszerű GYED-re leszek jogosult?

Figyelt kérdés
2015 májusában szereztem BA diplomát, majd 2015 szeptemberétől gyakornokként dolgozom a munkahelyemen. 2016 szeptemberétől párhuzamosan dolgoztam és jártam mester képzésre, 2016 november 15-től táppénzen vagyok, de az egyetemet továbba is csinálom. Április elején fogok szülni. A kérdésem hogy melyik ellàtàsra leszek jogosult szülés után? Kérhetem, hogy diplomás GYED-et kapjak? A gyakornoki fizetésemből számított GYED jóval kisebb összeg lenne sajnos. Köszönöm a válaszokat!

2017. jan. 3. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Olvasd el, diplomásként értened kell:

[link]

2017. jan. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olvastam már, és pont emiatt kérdeztem. Az első pont miatt úgy gondolom, hogy a munkaviszonyom alapján fogják megállapítani mennyi GYED-re vagyok jogosult, a többi pont alapján akár a diplomásra is lehetnék. Ami elszomorít, hogy valószínűleg nem a diplomásat fogom kapni, mert egyetem mellett még dolgoztam is, holott valaki "csak" hallgatói jogviszonnyal rendelkezik és emiatt a garantált bérminimum 70%-át kapja, én viszont csak a gyakornoki fizetésem 70%-át fogom kapni. (Zeneiskolai tanárként ez nettó 62.000 Ft 70%-át jelenti)
2017. jan. 3. 08:47
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Fuss neki még egyszer, hátha megtalálod!

Vagy add vissza a diplomát!

2017. jan. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
Ha nappali tagozatos hallgató vagy, akkor a diplomás GYED-et kapod. Ez a lényege.
2017. jan. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Nem csoda, hogy a középiskolásaink megbuknak a PISA teszten, amikor még egy diplomás se képes szöveget értelmezni. :)


Az első által linkeltből:


"Ha az igénylő rendelkezik előzetes munkaviszonnyal, akkor a diplomás gyed a következőképpen alakulhat[...]

(itt jön a lényeg)


A diplomás gyed összege ebben ez esetben sem lehet kevesebb, mint a minimálbér, illetve a garantált bérminimum alapján megállapított összeg, valamint nem lehet több, mint a minimálbér kétszeresének 70 százaléka (havonta)."

2017. jan. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Viszont azt is vedd számításba, hogy a diplomás gyed össz-vissz 1 évig jár. Szülés napjától 1 éves korig, utána gyes 2 éves korig. Míg "rendes" gyed esetében 168 nap sed, majd a gyerek 2 éves koráig a gyed.
2017. jan. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, a diplomás gyed csupán 1 évig jár. Lehet, hogy a sima gyed összege kevesebb lenne, de az valószínűleg mégis csak több, mint az a 24-26 ezer forint, amint a 2. évtől gyes címszó alatt kapnál.

Diplomás gyed csak nappali rendszerű képzésen/képzés után jár.

2017. márc. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!