Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is van így ezzel? Tapintat...

Más is van így ezzel? Tapintatlan, egyszerű szülők - diplomás gyerek? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Tehát a szüleim, akiket szeretek és viszonylag a kapcsolatunk is jó, folyton megjegyztést tesznek az aktuális párjaimra. Minden más téren so-so normális felfogásúak, de sajnos a párválasztásban nekik az a legfontosabb szempont, hogy fizikai munkát végezzen, ugyanis nekik csak az munka, a többi nem.


Nekem 2 diplomám van és irodában dolgozom, szerintük az nem munka, mert csak ülök és úgy vélik, egy favágóval kéne együtt lennem vagy valakivel, "aki tud dolgozni is". Minden eddigi párom és a mostani is mérnök, egyébként sportol mind, tehát jó a fizikumuk, mégis lenézik őket, mert nem fizikai munkát végeznek.


Már nagyon bántóak az állandó megjegyzéseik, hiába magyarázom, hogy jól kijövök velük, tudok velük mindenről beszélgetni és ez a legfontosabb.


Más is van így ezzel? Ti hogy állítottátok le a szüleiteket? Az is nagyon bánt, hogy semmibe nézik a munkámat, csak mert irodában végzem, de már a páromra is kezdik... :(



2016. ápr. 18. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem fog menni megváltoztatni őket... Némi távolságtartás, esetleg 1-2 beszéd intézése hozzájuk, hogy ez ne legyen téma, mert akkor elmentek... Sok mindent nem tudsz tenni, ez nagyon mélyen gyökerezik náluk, nem fognak gyökeresen megváltozni.
2016. ápr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Nálam pont fordítva van. A szüleim mindig le fognak nézni amiért fizikai munkát végzek, mint ahogy a társadalom jó része is. Nem lehet ezzel semmit kezdeni.
2016. ápr. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem normális szülő-gyerek kapcsolatban ilyen nem fordulhat elő. Eszembe nem jutna lenézni a saját gyerekemet, bármilyen jellegű munkát is végezzen. Röhej.
2016. ápr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Nálam hasonló a helyzet, mégis valahol fordított. Nekem is szakmunkások a szüleim, nekem diplomám van, irodai munkát végzek, mégis inkább a "fizikai" munkásokhoz vonzódom, a managerek nem dobogtatják meg a szívem. Na nekik ez a bajuk, és lenézték eddig minden kapcsolatomat emiatt, pont ők. Megmondtam nekik, hogy elfogadom, hogy nem ilyet képzeltek mellém, de most ez van, és legyenek szívesek normálisan viselkedni vele, mert amúgy nem kötelező nekem se velük karácsonyozni, meg ünnepelni bármit. Na azóta nincs gond, kibírják az évi kb 3db közös családi ünnepet, amúgy nem csinálunk közös programot, csak én megyek látogatóba hozzájuk, és így elviselhető a dolog.
2016. ápr. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
Na még ilyet sem hallottam. Aki teheti a tanultabb, többet kereső férfiak felé terelgeti a lányát, nem pedig fordítva. Nem lehet, hogy az a lenézés valójában csak álcázott komplexus? Hogy pont ők félnek attól, hogy kinőtted a családot szellemileg, és a párod is?
2016. ápr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Az én anyucikám is inkább egy jól kereső, irodában dolgozozó, vezető beosztású pasit szánt nekem, vagy legalább egy olyan munkás embert, aki mindent meg tud javítani, hogy ne kelljen szerelőre költenünk soha. :)

Amúgy nekem pont a párommal volt ilyen összetűzésem, Ő fizikai munkás, én meg irodában dolgozok. Régebben ha mondtam, hogy fáradt vagyok (mert agyilag le tudja szívni az embert ez a meló is), felháborodott, hogy ugyan mitől, amikor egész nap csak ülök és vakargatom magam?! Elég rosszul esett, sokszor úgy éreztem, hogy jobban meg lennék becsülve, ha mondjuk egy mekiben güriznék minimál bérért... :( Aztán párom munkahelyet váltott, és már kevésbé fiziaki feladatokat kap, inkább figyelnie kell, hogy ne történjen baj. És bocsánatot kért, mert akkor értette meg, milyen megterhelő egész nap agyilag ott lenni...


Mindenképp beszélj a szüleiddel, és ha kell, fenyegesd meg őket, hogy ha nem fogadják el a választottad, semmi baj, de téged se nagyon fognak látni...

2016. ápr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ők úgy gondolják, a fizikai munkás is kereshet nagyon jól a többi meg a ráadás, hogy az milyen férfias, izmosak, mert ők dolgoznak.

A barátom is izmos (nagyon is), de ő a sporttol olyan, ez viszont annyira nem imponál nekik, mivel nem meló közben lett izmos.

Ez csúnyán hangzik, tudom, de ők néha az egyszerűség netovábbjai. A párom előtt sosem mondanák ezeket, csak nekem szokták. Rohadtul zavar.

2016. ápr. 18. 16:27
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk ilyen probléma sose volt, pedig mi is első generációs diplomások vagyunk a tesóimmal. Az is igaz, hogy a férjem ugyan szellemi munkát végez, de imád mindenféle kétkezi melót a szabadidejében (ezzel piheni ki magát), ügyeskezű és nagyon tud hajtani, egyik tesómék építkezésén pl. 2 ember helyett gürizett. Inkább az a bosszantó, amikor sógornőm próbálja éreztetni az én szüleimmel, hogy "alacsonyabbrendűek", mert nincs diplomájuk (neki valami levelezős könyvtárszakos vagy hasonló van, de elhelyezkedni nem tudott vele, a szüleinek sincs.)
2016. ápr. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Én pszichológus vagyok, a párom mérnök. A szüleim szerint mi nem dolgozunk és ezt a munkát bárki meg tudja csinálni.
2016. ápr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
16%
Az rég volt, mikor a fizikai munka dominált a férfiak körében. Szerintem állj ki magadért és a párodért, főleg abban az esetben, ha zavar. Én ha már elértek egy határig, szólnék, h na mostmár aztán hagyják abba. Ez a döntésed, felnőtt ember vagy.
2016. ápr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!