Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha megszűnik a cég, ahol...

Ha megszűnik a cég, ahol dolgoztam, miközben CSEDen vagyok, akkor utána kapok még GYEDet ettől függetlenül?

Figyelt kérdés

2017. jan. 5. 10:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Akinek csed alatt, vagy annak igénylése alatt, v az igénylés előtt 42 napon belül szűnik meg a munkaviszonya, passzív gyedre lesz jogosult, ami annyit jelent, hogy biztosítási időbe nem fog beleszámítani esetleg kövi gyermeknél v nyugdíjszámításnál.


Munkanélkülire asszem nem lehet menni csed alatt.

2017. jan. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, következző gyerek már nem lesz, ő a negyedik.


Viszont azt nem értem, hogy mit jelent pontosan, hogy a biztosítási időbe nem számít bele. MIlyen biztosítási időbe?


A másik, hogy most igényeljük a CSEDet, és van egy CSED-GYED kombinált igénylőlap.

Ha azt adom be, akkor az azt jelenti, hogy a fél év leteltével utána kapom a GYED-et is, vagy ezt az igénylőlapot azoknak találták ki, akik egyszerre kapják a a CSEet és a GYEDet, és nekem most csak a CSEDet kéne igényelnem és a fél év leteltével a GYEDet?


Annyira megváltozott ez, mióta utoljára volt gyerekem, semmit se értek... :(

2017. jan. 5. 10:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Amikor összeadják, hogy hány évet dolgoztál. Pl 5 év munkahely+ 8 év gyed/gyes a nagyobbakkal (ha alatta volt munkaviszonyod végig)+ 3 év gyed/gyes a kicsivel, amiből fél év után megszűnik a mszerződés, mint neked. Akkor neked eddigi életed során 5+8+ fél év mviszonyod volt, nem pedig 5+8+3. Majd a nyugdíjnál lesz jelentősége (ha lesz egyáltalán).

Külön kell majd gyedet igényelned, ha lejár a csed.

2017. jan. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!