Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nincs meg a szüléskor az...

Ha nincs meg a szüléskor az apasági nyilatkozat, akkor ugye az én nevemre fog kerülni a gyerek. Utána mennyibe kerül az átíratása? És annak mi a menete? Attól függetlenül a születési neve az lesz, amit születéskor kap?

Figyelt kérdés
2011. febr. 14. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Születési neve az lesz amit az elsö anyakönyvi kivonatba lesz. vagy is ha a te nevedet kapja mert nincs apasági akkor az lesz. (páromnak is így van)


Viszont ha voltál házas akkor a volt férjed nevét kapja. (ilyen a törvény)

2011. febr. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát ez tök jó. Nem voltam házas előtte.

A párom külföldön tartózkodik, február végén jön haza, én meg március elejére vagyok kiírva. Hát remélem kihúzzuk addig, amíg hazaér, és el tudjuk intézni még időben.

2011. febr. 14. 13:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi sem vagyunk összeházasodva a párommal, és, ha jól tudom, akkor 2 hónapnál nem lehet régebbi az apasági nyilatkozat... ha a szülés előtt kértek, akkor csak pár ezer forint, ha viszont szülés után (én úgy hallottam), akkor több tíz ezer forint...

Én ezt hallottam, de azért járj utána...

Talán van az ismerőseid között , akik ugyanígy vannak...

Remélem segítettem.

2011. febr. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!