Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gáz azért melohelyet valtani...

Gáz azért melohelyet valtani hogy több legyen a táppenz, csed?

Figyelt kérdés

Most jo a fizum,de bejelentve minimálbérre vagyok.

Szeretnénk babát,ahhoz kell 6 honap jó bér minimum.

Most új melot keresek ami hivatalosan js jol fizet,ledolgozok 6 hónapot és belevágunk. Aztán dolgozok ameddig bírok,de igy is ha összejön akkor 1 évet leszek annál a cégnél (jo,tudom lehet 2-3 év mire összejön)

Gáz? De csak így merünk belevagni,minimálbérnek a táppénze csede édeskevés,utána már a férjem lehetne gyed extrán,maxot kapna,én meg fizetem a tbt,de a tappénz és a csed az sok hónap.


2017. jan. 5. 13:32
 1/7 A kérdező kommentje:

30 leszek,17 eves korom óta dolgozom,a mostani cegnél 3 éve,de itt mindenki minimalra van bejelentve.

Csak igy a másik cegnél mit fognak szolni,épphogy felvesznek már megyek is és fizethetnek utánam...

2017. jan. 5. 13:34
 2/7 anonim ***** válasza:
En nem valtanek.
2017. jan. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én vendéglátós voltam. Ott ugyanez van. Eszembe nem jutott váltani. Táppénzre sem mentem.

37. hétig dolgoztam, kollégáim főnököm rendes volt, megkönnyítették a dolgom, de végig teljesen jól voltam, szóval nem esett nehezemre. Szerettem a munkám, meg azt a munkahelyet.

A csed-gyed valóban nem sok minimálbér alapján (bár most azt is emelték megint, én még 2013-ban szültem)


De nem haltunk éhen, amíg otthon voltam. És mire 2 éves lett a fiam, újra dolgoztam.

2017. jan. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem gáz, nehogy már a végén te érezd magad kellemetlenül, amiért a főnök spórol rajtad egy csomót, te meg cserébe a következő három évben nyomoroghatsz.

És abban is igazad van, hogy sajnos nem adják azt olyan könnyen, lehet neked az új munkahelyeden még két-három év munkaviszonyod is, mire szülni mész. Ha pedig nem, hát megmondod, hogy nem volt tervezett. ;)

Annyi, de annyi disznóságot meg mer tenni a legtöbb cég a dolgozóival, nehogy már még bele is rúgjunk abba, aki saját magának akar egy kicsit jobbat.

2017. jan. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem gáz, mindenki pénzből él. Viszont nem tudom a leendő apukának milyen a bejelwnteþ bére, de a gyedet ő is megigényelheti munka mellett.
2017. jan. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Férjem jó fizuval van bejelentve,gyed extra már oké. De csed fél év,plussz ha táppénzre kényszerülök akkor az is hónapok lehetnek. És az iszonyú nagy kiesés. Van tartalékunk,de van hitelünk is,nem mindegy hogy 60ezer a tappénz meg a csed vagy 200.

Mert most keresek 250et,de ha csak 60ezer bejövő lenne akkor mindjart nem olyan hűdesok a férjem fizujával ha kifizettük a hitelt éa az ltpt.

2017. jan. 6. 12:59
 7/7 anonim ***** válasza:

egyébként teljesen rosszul tudod a számításokat.

ha 8 hónapos terhesen váltasz munkahelyet, és csak 3 napot dolgozol ott majd elmész szülni is az új fizud lesz a csed-gyed alapja.

honnan jött a fél év? annyi, hogy ha nincs meg 9 hónap ledolgozott időd vagy legalább 120 nap, akkor a szerződés szerinti béred lesz az ellátásod alapja.


de hogy a kérdésre is válaszoljak, mi más lenne az tudatos gyermekvállalás, ha nem az, hogy megteremtjük már a gyermekvállalás előtt a lehető legjobb feltételeket?

2017. jan. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!