Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi fog járni, egy tanulói...

Mi fog járni, egy tanulói jogviszonyban levő anyukának?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, 13 hetes terhes. Érettségi előtt állok, augusztusban fog megszületni a babó, aki tervezett gyerek. :) jelenleg tanulói jogviszonyom van, de ugye júniustól megszűnik.

mi fog nekem járni?


2017. jan. 10. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Gyes és családi,kb.38 ezer.Gratulálok a semmire szülésre.Tervezett???Hahaha,akkor tudnád mi jár,hiszen aki tervez,utánanéz mindennek.De gyanítom,hogy csak egy válaszvadász kamukérdés,mert ilyen sötét nem lehet valaki.Ott rontottad el,hogy leírtad,még érettségid sincs és tervezett.
2017. jan. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
istenem. 1 éve tervezzük a vőlegényemmel, nagyon szeretnénk babát. Házunk van, amit az örökségemből vettünk, mindkét szülőm meghalt tavaly előtt. Autók, nyaraló szintén. Nem ismersz és úgy ítélkezel. Nem vagyunk rászorulva a segélyre, de ha már fel lehet venni, akkor miért ne. :)
2017. jan. 10. 17:08
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Sajnos csak gyes és csp, dipolomás gyed csak a nappali tagozaton, egyetemen vagy főiskolán tanulóknak jár.


Akármennyire is szerettetek volna babát, tényleg nem volt most jó ötlet, ha kiderül, hogy terhes vagy, a középiskolát nem fejezheted be nappali tagozaton. Ha átmész estire vagy levelezőre, akkor meg veszélyben az érettségi... Ezt a fél évet még kivárhattátok volna a TE érdekedben, és erre a párodnak is figyelni kellett volna.

2017. jan. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Azt kifelejtettem, hogy ha a tanulói jogviszonyod megszűnik, akkor magadnak kell fizetned a tb-t, mert ha nem teszed, nem leszel jogosult ingyenes orvosi elletásra. (És ha fizetned kell a szülésért, az több százezer Ft lesz, a hálapénzen felül.)

4.

2017. jan. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ! :)


nappali tagozaton végzem a sulit, magántanulóként, így befejezhetem. Nyelvvizsgám van, jogsim is, angol és olasz emelt, latin-info közép előrehozott érettségim is van.Már csak pár tárgyból érettségizek. :)

2017. jan. 10. 17:19
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
ez mekkora kamu :D rég megszűnt az előre hozott érettségi :D
2017. jan. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

Nyelvből és infóból még van előrehozott.

És a kérdésre már a többiek válaszoltak.

2017. jan. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%
Jaaaj,ez a "gazdagkislány" következő epizódja.
2017. jan. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!