Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénz mennyi fog járni az...

Táppénz mennyi fog járni az én esetemben?

Figyelt kérdés
Most 8 órában dolgozom és babát tervezünk. Ha sikerülne a hónapokban megfogannia, de kb márciustól várhatóan 4 órába vennének vissza ezt jelezték is munkahelyemen. Akkor mi alapján számolnák?

2016. okt. 28. 15:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Úgy értem a munkaidőmet amugyis visszavennék 8-ról 4-re sajnos.És ha bejelenteném a terhességet és táppénzre szeretnék majd menni hány órást vennék alapul és meddig?
2016. okt. 28. 15:56
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! A helyzetem hasonló volt. Másfél hónappal a 4 órás munkarend megkezdése után derült ki h babát várok. Az előzmények miatt táppénzre vettek. Így a jogosultságot (aug.)megelőző 3dik hó(máj.) utolsó napjától számolnak vissza 6 hó átlagbérét (bruttó)

A csed és gyed számitásánál ha a jogosultság napján (szülés) táppénzen vagy a táppénzes időszakot nem veszik figyelembe, az utolsó munkában töltött naptól számolnak vissza 6 hót.

Nálad ideális az lenne ha februárig össze jönne a baba, vagyis bizonyított terhesség lenne.

A táppénz jogosultságot nem tudom nálad mi indokolja és mikortól.

2016. okt. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ohh köszönöm szépen, ebben bíztam h igy visszaszámolnak, mert akkor a teljeset kapnánk.Hát nagyon remélem h összejön hamar. És megkérdezhetem még, h a szülési szabadság az mennyi idő és mikortól érdemes kivenni?
2016. okt. 29. 13:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia. A szülési szabadságról itt olvastam először, ebbe nem tudok segíteni.

Azt tudom hogy a Csed-et lehet leghamarabb a szülés előtt 28 nappal igényelni. ez lenne az? Nem tudom.

Drukkolok, h jókor jöjjön össze :-)

2016. okt. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!