Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Határozott idejű szerződés...

Határozott idejű szerződés alatt terhesség?

Figyelt kérdés
Ha a terhesség alatt lejárt a szerződésem és nem hosszabítanak, hogyan működik a munkanélkülis, álláskeresési gyed? Tervezzük a kistesót.

2017. jan. 15. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy működik? Neccesen.

Ki kell számolnod, mennyi idő van a szerződés lejárta és a szülés várható időpontja között, némi ráhagyással. Tudnod kell, jár-e, ha igen, mennyi időre jár álláskeresési.

Aztán lehet játszani, meddig vagy eü szolgáltatásra jogosult, mikor kérd az álláskeresésit, kell-e szüneteltetni, újrafolyósítást kérni...

2017. jan. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezeknek hol tudok utána nézni? Vagy hogyan keressem? 1 éves szerződésem van, gyes mellett dolgozok teljes munkaidőben. Jelenleg már van ledolgozott 2,5 hónapom. Ha mondjuk szerződés lejártakor 6 hónapos terhes lennék, 14 hónap munka után járna ez az álláskeresési gyed? Előtte máshol voltam alkalmi bejelentett munkán.
2017. jan. 15. 13:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az alkalmi bejelentés nem biztosított jogviszony, azt ne számold bele.
2017. jan. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Oh, nemtudtam, köszi! Akkor csak 12 hónap.
2017. jan. 15. 14:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Azt is vedd figyelembe, hogy a szülés pillanatában kell, hogy legyen munkahelyed, nem elég a 12 hónap. (A 24 se lenne elég.)

Elvileg ha a szülés pillanatában kapod az álláskeresési járadékot, az is számít, de én gyakorlatban még soha nem láttam ilyet.

2017. jan. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
5, én meg láttam, pont úgy csináltuk, ahogy leírtam az elsőben. MEgszűnt a szerződése márciusban, jogosult még 45 napig eü szolgáltatásra, utána kértük az álláskeresésit 30 napra, 30 napra megint járt eü szol, ez alatt kértük a folyósítás szünetelését, majd újrafolyósítást. Várható szülés előtt 28 nappal kértük a csedet, másnaptól az álláskeresésit megszüntettük (egy napra negedi a tv párhuzamosan a csedet álláskeresésivel, pont azért, hogy a folyósítás alatt keletkezzen a jogosultság), így járt a gyed is.
2017. jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha 1 éves szerződésem van, terhesség közben lejár, kapok én is álláskeresésit? Hogyan időzítsem a teherbeesést, hogy kapjak gyedet?
2017. jan. 16. 06:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!