Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miert allitjak sokan hogy a...

Miert allitjak sokan hogy a mai vilagban nem allja meg a helyet az a mondas hogy sok gyerek szegenyseg?

Figyelt kérdés
Rengeteg olyan csalad van ahol rossz anyagi korulmenyek koze vallalnak tobb gyereket akik aztan eheznek,nem megfelelo a ruhazatuk. Sok ember azt gondolja hogy majd lesz valahogy. Jo az ilyen elet a csaladnak,gyerekeknek?
2014. szept. 22. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

Miért kell olyan közhelyes kérdéseket feltenni,mint hogy "reggel fel kel a nap"? Jó az éhezés a gyereknek? Most komolyan... mit vársz?


Igen, Józsi, tökre igazad van, azt a kutya meg a macska, hogy ez eddig senkinek nem jutott eszébe, zseni vagy! Vagy mit?

2014. szept. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Nézd meg Orbán vezér családját. Sok gyerek és kétlem, hogy szegénységben élnének.
2014. szept. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1. Ha nem tetszik a kerdes nem kell valaszolni. Ennyi.
2014. szept. 22. 12:32
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

Kettes, nézd meg Gyurcsány is. Az összelopott milliárdjaiból sikerül felnevelnie ennyit.


Hagyjuk már a politizálást egy nem politikai csoportban, jó?


Kérdező, szerintem sokan azt a hibát követik el, hogy a pillanatnyi állapotukat vizsgálják. MOST épp nincs pénzem, ezért elvetetem a babát. És mondjuk fél év múlva örököl tízmilliót, nyer a lottón, vagy kap a férje egy félmilliós állást. Akkor pedig már nem lenne gond a baba, csak addigra már megölették.


Vagy a másik oldal: gazdag család, öt gyerek. Aztán hirtelen tönkremennek. Akkor el kéne metélni a gyerekek nyakát, mert nincs pénz? Nem csinálnak ilyet az emberek. Akkor miért pont a magzattal kéne megtenni, akinek ráadásul az első hónapokban biztosítva van a magzat táplálása, babaruhát fillérekért is lehet venni, rokonoktól beszerezni.

2014. szept. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom kik azok akik ezt állítják. De röviden, ha valakinek van pénze, akkor annyi gyereket csinál, amennyit akar, lesz kaja. Ott ahol nincs étel, pl. Afrika azért szülnek annyit, hogy a sokból néhány megmaradjon, vagy pl. régebben, itthon is azért volt annyi gyerek főként a falvakban, hogy a sok munkát el tudja végezni a család. A gyerekek szempontjából nyilván nem jó nekik, ha nincs mit enni és egész nap dolgozniuk kell.
2014. szept. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%

Kérdezd azokat, akik ilyen családban nőttel fel. Szerintem nem jó.


Úgy látom, hogy egyrészt a tényleg gazdagok vállalnak sok gyereket, ami jó, mert inkább még egy gyerek, mint még egy kocsi/lakás/nyaraló; másrészt meg azok, akik munka helyett a családi pótléktól meg a segélyektől (értsd: az én adómtól) remélik a megélhetést. Talán nem éheznek mennyiségi értelemben, de minőségi értelemben igen. Nem is beszélve a viselkedésmintáról, amit kapnak, a munkakerülésről, az igénytelenségről satöbbi satöbbi.

2014. szept. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

Kedves előttem szóló, Afrikában a fogamzásgátlás (és a tévé :)) hiánya miatt születik sok gyerek és ugyanez volt a helyzet nálunk is a múlt század első felében. Nem azért, hogy a sok gyerek mind dolgozhasson a földeken. Mert nemcsak a fölműveseknél volt sok gyerek, Afrikában meg pláne nincsen semmi munkájuk azoknak a szerencsétleneknek.


Magyarországon pláne az volt a bevett gyakorlat, de feltehetőleg Európa más országaiban is, hogy a legnagyobb vagy a két legnagyobb gyereknek kellett dolgozni, míg a többiek tanulhattak. Tehát a harmadi gyreektől "leflé" csak terhet jelentett a gyerek a családnak. Nagyszerű lehetett ez a rendszer a nagyobbakra nézve.

2014. szept. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kik azok a sokan?????

Hasonlo temakkal foglalkoznak a kornyezetembe, de nem hogy sokan, de szinte ritka aki ilysmit allit.

Ne kodositsunk.

2014. szept. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
.
2014. szept. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
7 Ne haragudj, de ezt nem tudom szó nélkül hagyni. Ez a szakmám, tény, hogy ovis szinten válaszoltam egy ovis szintű kérdésre és nem különböző demográfiai elméletekkel magyaráztam ezeket a jelenségeket, hanem igencsak leegyszerusitve, de hát ez itt a gyk. A színvonalrol sokat elmond a 27%, amit értékeléskent kaptam. Na mindegy, a ciganyozas biztosan 100-at kapott volna. Viszont, amit válaszoltál az egyszerűen csak hülyeség, nézz utána. A fogamzásgátlás is egy érdekes dolog, ajánlom figyelmedbe a Magyarországon anno divatba jött "egykézés" jelenségét, akkor sem volt hivatalosan fogamzásgátlas, mégis megoldottak, hogy csak egy gyerek jöjjön össze, mivel abban a helyzetben így volt a legoptimalisabb. Szegénység esetén a sok gyerek általában munkaeronek kell és semmilyen oktatást nem kap egyikőjük sem, ezeken a helyeken sokszor nincs is iskola.
2014. szept. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!