Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen pénzbeli ellátásra...

Milyen pénzbeli ellátásra leszek jogosult Németországban, ha terhesen megyek ki, és ott szülök babát?

Figyelt kérdés

A férjemnek egy évre Németországba kell költöznie. Ott lenne biztosítása is. Én nem akarok itthon maradni, emiatt kimennék vele, terhesen. Ha itthon maradnék, akkor viszonylag jó kis GYES összeget kapnék, mert 2 éve folyamatosan dolgozok. Ha kimennék, akkor nyilván fel kell adnom az itthoni munkahelyemet, viszont néhány hónapra már ott nem mennék el dolgozni. Több kérdés is felmerül:

1) Ha oda nem jelentkezek be életvitelszerűen, lakcím szerint, akkor igényelhetek-e Magyarországi CSED-et és GYES-t? Elfogadják-e a GYES igényléséhez a Németországi nőgyógyászati és egyéb vizsgálatokat, igazolásokat?

2) Ha nem kaphatok Magyarországról GYESt, akkor ott milyen ellátásra vagyok jogosult?

3) Ha Németországból kapok valamilyen juttatást, és utána hazajövünk (mondjuk amikor 9 hónapos a gyerek), akkor itthon ugye megszűnik a Németo-i juttatás, és Magyarországon kell GYES-t igényelnem?

4) A hazaköltözést követően igényelt GYES összege nem lesz-e alacsonyabb, mint ha alapból itthon maradtam volna?


Köszönöm a válaszokat!



2017. jan. 26. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kevered picit a dolgikat. GYED jàr a bedolgozott időd utàn GYES pedig alanyi jogon. Ha kimész és megszűnik itt a munkaviszonyod, akkor így mikor visszajössz, csak GYES-re leszel jogosult.

Németorszàgi dolgokban nem vagyok jàrtas. Angliàban egy ismerősöm nem kapta meg a "GYED"-et, mert nem fizetett a közösbe eleget. És hosszú kint éléshez van kötve minden juttatàs.

CSED-et csak itt igényelhetsz, megint csakk akkor ha van bejelentett munkaviszonyod. Így ha kiköltözöl ez sem jàr.


Én nem mennék ki egy évért, így hogy minden juttatàst felégetek magam körül.

2017. jan. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Mennyi időd van szülésig? Ha 9 hónaposan jönnél haza kb(ahogy írtad), és a férjed 1 évet lesz kint, az azt jelenti hogy kb 3 hónapod van szülésig.

Én úgy csinàlnàm hogy szülésig itthon maradnék, majd ha megkaptam az itteni juttatàsokat, kimennék utàna.

2017. jan. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
én is itthon maradnék, ha nem is a szülésig (bár inkább szülnék itthon, ahol a legnagyobb fájdalom közben is megértem, mint mondanak, de ez más kérdés), a CSED megkezdéséig legalább. Azt ugye a kiírt dátumtól előre 28 nappal megkezdheted. Mondjuk ha csak 10-20e ft lenne a gyed meg a gyes közt (pl, ha 4 órába dolgozol, vagy közmunkán vagy, előfordulhat), akkor még oké, de ha rendes jövedelemből kapod, akkor megéri várni.
2017. jan. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Valahol azt olvastam, hogy ha a férjem dolgozik, és van biztosítása, én viszont nem dolgozok, akkor automatikusan háztartásbeli kategóriába esek. Ez igaz?

Ebben az esetben a gyerek születése után milyen ellátásokra lennék jogosult? Pl. járna nekem vagy a férjemnek Elterngeld?

Amúgy szerintem tök gáz, hogy a magyarországi munkaviszonyom nem számít be... A nyugdíjnál az EU-n belül van átjárhatóság, a szociális juttatások megállapításánál miért nincs? :-(

2017. jan. 27. 09:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Feltételezem tudtok németül, ha a férjed dolgozni megy.

Német oldalakat böngésszetek àt a kapható juttatàsokról. Pl itt van az àltalad kérdezett Elterngeld. Nézz utàna a kindergeldnek is.

[link]


De tudni kell hogy pont Németorszàg szigorított minden pénzbeli ellàtás igénylésén, a rengeteg bevàndorló miatt. Visszadobhatnak bàrmilyen igénylést ha làtjàk hogy nem volt munkaviszony. Nàlatok necces, mert a férjed is csak pàr hónapja lesz biztosított az igényléskor.

2017. jan. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a férjednek bejelentett munkaviszonya van Németországban, akkor te is automatikusan biztosított leszel. Ez viszont szigorúan csak az alapellátásra szól.

Szóval nem kapnál semmit.

2017. jan. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!