Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen ellátásra/ellátásokra...

Milyen ellátásra/ellátásokra leszek jogosult a második babámmal?

Figyelt kérdés

Jelenleg Gyed-en vagyok a kisfiammal 2017 márciusig.

Második babámat 2017 júniusra várom.Munkaviszonyom kisfiam születése után megszűnt(2015.áprilisban lejárt a határozott idejű szerződésem)

Így milyen ellátásokra leszek jogisult?csed,gyed vagy csak gyes?

Vagy érdemes lenne pár hónapra vissza mennem dolgozni szülés előtt?az bele számítana?

Köszönöm a válaszokat.



2016. nov. 14. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Ha jól értelmezem,akkor passzív gyedet kapsz jelenleg.Ahhoz,hogy csedet és gyedet kapj,2 éven belül meg kell lennie a 365 biztosított napnak,és a szüléskor is munkaviszonyod kell,hogy legyen.A passzív gyed beleszámít a 365 napba,viszont ha nincs munkaviszonyod,akkor csak gyes fog járni.
2016. nov. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Akkor ha jól értem a biztosított idővel nincs gond,az bőven megvan.Akkor csak azt szeretném még megkérdezni,hogy minimum mennyi időre kell vissza mennem,és ha vissza megyek,akkor a bejelentett fizum után számolják majd ki a csed-et és a gyed-et,vagy az előző évi,azaz ez az évi átlagkeresetem(a mostani gyed után)?
2016. nov. 14. 16:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Köszönöm.Akkor ha jól értem a biztosított idővel nincs gond,az bőven megvan."


Rosszul értelmezed, pont a biztosított idővel van a legnagyobb baj, emiatt már nincs is esélyed arra, hogy a 2. gyerekre csedet/gyedet kapj.

Ugyanis a szülés megelőző 2 éven belül kell 365 nap biztosított időnek lenni. Az nálad 2015. Június-2017. június időszak. Na már most neked már előtte már áprilisban lejárt a szerződésed, és csak passzív jogon kapod a gyedet. A passzív gyed pedig nem számít biztosított jogviszonynak, nem számít bele a gyedhez szükséges jogosultsági időbe. Még ha most lesz is munkád, akkor sem lesz meg júniusig a szükséges 1 év. Szóval csak gyesre leszel jogosult. Viszont fél éves kortól apa mehet gyedre.

2016. nov. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja látom, az első válaszoló írta, hogy a passzív gyed bele számít a jogosultsági időbe. Én úgy tudom, hogy nem.
2016. nov. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Utána néztem, én tudtam jól, a passzív gyed ideje nem számít bele a jogosultsági időbe. Úgyhogy csak gyesre leszel jogosult.
2016. nov. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Itt azt írják beleszámít

2016. nov. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amit belinkeltél, az 6 éves válasz. Azóta módosították már ezt.
2016. nov. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az félre informàl. Vagy azért mert elavult, vagy alapból téves.

Jelenleg mindenhol máshol azt olvastam hogy nem számit bele, mert nincs mögötte biztosított jogviszony.

2016. nov. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nem számit bele a biztositási időbe, csak orvosi ellátásra vagy jogosult.gyest fogsz kapni, már elúszott sajnos a lehetőség, hogy csedre jogosult legyél, ugyanis szülést megelőző 2 évben kell 365 nap, de te egy éven belül szülsz és nincs ugye egy napod sem :(
2016. nov. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. nov. 15. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!