Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Főállású anyának ki mehet el,...

Főállású anyának ki mehet el, mik a feltételek?

Figyelt kérdés
Itt próbáltam rákeresni de nem találom. Anyasági támogatásnak is hívják azt hiszem. Milyen feltételek kellenek hozzá? Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2017. jan. 29. 01:13
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Anyasagi tamogatas az ugy tudom, hogy a szules utan hatarozott ideig igenyelheto egyszeri tamogatas, ami 65.000 Huf,-

Főállàsù anyànak nem 3 gyerek után lehet elmenni? :)

2017. jan. 29. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Gyet, gyermek ellátási támogatás, 3 gyermek a legkisebb gyermek nyolc éves koráig, vagy a legnagyobb 18 éves koráig, szóval az én példám , nekem jövő februárig jár, mert igaz a kislányom még nem lesz 8 éves, de a nagy betölti a 18-at. Mellett max. 6 órában lehet dolgozni.
2017. jan. 29. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A legkissebbnek be kell töltenie a 3. életévét?
2017. jan. 29. 10:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mivel addig gyes jár, az összeg ugyan annyi, mint a gyes.
2017. jan. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

így van, 3 gyerek, a legkisebb 3 éves korától 8 éves koráig lehet valaki főállású anya, 8 éves koráig akkor ha a nagy nem tölti be a 18at. összege megegyezik a gyessel, viszont itt korlátozva van a munkaidő szám, heti 30 órában.

még annyi, hogy ha nem dolgozol akkor figyelni kell arra, hogy gyed-gyes-gyet időszakból összesen maximum 8 év számít bele a nyugdíjba, tehát ha a 2 nagy gyerekeddel 6 évet voltál otthon, akkor a gyet időszak egyáltalán nemm fog beleszámítani a nyugdíjadba így majd annyival tovább kell majd gürizni

2017. jan. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! További szép napot! :)
2017. jan. 29. 22:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Én pont múlt héten igényeltem. A legkisebb gyerekem febr. 19-én tölti a 3. évét, a nagyobb 7 éves, a középső 6 éves. Heti 25 órát dolgozok mellette. Én a legkisebb 8 éves koráig fogom kapni, mivel az lesz hamarabb.
2017. jan. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!