Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szeretnénk bevállalni a 3....

Szeretnénk bevállalni a 3. gyereket, hogy itthon tudjak maradni főállású anyaságin. Mennyit kapnék?

Figyelt kérdés
2016. júl. 16. 15:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

A támogatást a „Kérelem megállapítására” nevű nyomtatvánnyal lehet igényelni a Magyar Államkincstár illetőségeinél. Be lehet nyújtani a Családtámogatás Ügyfélszolgálatain, személyesen, vagy postai úton is, de a sokak által választott ügyfélkapus megoldás is járható út. A nyomtatvány felsorolja, hogy milyen okmányok csatolása szükséges hozzá. Fontos tudnivaló, hogy visszamenőlegesen két hónapra igényelhető az legkisebb összegével, azaz 28500 forinttal megegyező támogatás. A kérelem pozitív elbírálásához legalább három gyermeket kell nevelni a családban, az igénylők lehetnek a szülők, a gyám, valamint a nevelőszülő is.


A gyermek harmadik életéve után lehetséges az igénylés, és addig jár, amíg a legkisebb gyermek el nem éri a nyolcadik életévét. Abban az esetben viszont, ha a legidősebb gyermek a 18 éves korhatárt eléri, automatikusan leáll a támogatás folyósítása.

2016. júl. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%
Nett 25650 Ft a gyet, tehát összegét tekintve megegyezik a gyessel. Most komolyan ezért akarsz 3. gyereket? Durva...
2016. júl. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
20%
Előző :az állatok ellenek ,jártál iskolába? ha nem tudnád!Kettő 3 gyerekkel több a munka mint napi 8-10 órában.Három téged nem kérdezett senki !Négy nem a kérdésre válaszoltál.Öt -tanulj meg olvasni és szövegértelmezni.
2016. júl. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Te drága 2. válaszoló! Nem tudom ki vagy nő vagy férfi, de egy tudatlan buta ember vagy. Semmit nem tudsz rólam miért akarok itthon maradni. Csak azért írom le neked, hogy ne vegyél mindenkit egy kalap alá. Van egy 6 éves kisfiam, aki autista és nem beszél és van egy 1 éves kisfiam aki egészségesnek tűnik. A férjem tanár és egy álltalános iskolában dolgozik és én amióta befejeztem az iskolát dolgozom. Nem voltam soha munkanélkülin. Szóval így ítélkezz te mások felet és írjkálj ocsmány dolgokat!!!
2016. júl. 16. 16:12
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a normálisan és kultúrálltan válaszolóknak.
2016. júl. 16. 16:14
 6/22 anonim ***** válasza:
53%
Autista gyerek mellé még egy harmadik? Ezek szerint nem lőttem nagyon mellé, tényleg semmi realitásérzéked nincs.
2016. júl. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
6%
7-es TÁVOZZ SÁTÁN!
2016. júl. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%
Én nem ítélkezem, de az autista gyerek mellé egy babát.. nem jó ötlet.
2016. júl. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%
nem értem kérdező, azt írod, hogy azért szeretnél 3. babát, hogy otthon lehess. nem írtad el? azért ennél legyen több érv. de jól írják, a kicsi 3-8 éves koráig lehetsz anyaságin, de ha van egy autista gyereked, akkor vele otthon vagy gyesen. illetve majd ha a kicsi 2 éves lesz, vissza mehetsz vele gyesre, onnan meg ápolásira, nem kell azért még több gyereked vállalni, hogy vele otthon maradhass, én is az enyém 5 éves koráig itthon voltam, kaptam a gyest és az emelt csp-t.
2016. júl. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha autista, akkor kapsz még gyest, 8 éves koráig nem? Utána, meg ápolásit, egy ismerősöm is ugyanígy volt. Az ápolási még lehet több is, mint a gyet.

Én nem vállalnék 3. babát súlyos autista mellé. Ismerősöm lánya is súlyos autista, egy újszülött v. kisgyerek nem álom mellette. Én sem értem. Annyi, hogy ha 3 gyereked van, akkor a családi 16 ezer/gyerek, illetve az autista gyerkőc után emelt csp jár. Szerintem nem megoldás a főállású anyasági, hiszen most is kapsz gyest, majd ápolásit igényelhetsz és szintén otthon maradhatsz v. részmunkaidőben dolgozhatsz. Ismerősöm is dolgozott részmunkaidőben, mikor az autista lánya suliba járt már.

2016. júl. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!